Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6330
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na kłopoty Zawiła i Pokój

Poniedziałek, 10 września 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Na kłopoty Zawiła i Pokój
Fot. Angela
Radni wywalczyli pieniądze dla szpitala i zamku Lenno.

Dzięki 16 milionom 400 tysiącom złotych, które dodatkowo pozyskali z budżetu województwa radni Marcin Zawiła i Jerzy Pokój, szpital wojewódzki w Jeleniej Górze ma szansę wyjść na prostą. Środki trafią na konto szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Ten będzie miał możliwość zapłacenia długu Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Uregulowanie zaległości nie oznacza końca kłopotów finansowych szpitala, ale przynajmniej gwarantuje pewność dalszego funkcjonowania.

– Pieniądze przeznaczone są na zminimalizowanie deficytu – mówił w piątek radny Marcin Zawiła. Pracownicy szpitala tej kwoty nie zobaczą, bo wpłynie ona od razu na konta ZUS. Ale w tej sytuacji pozostały dług największej lecznicy w wysokości około 30 milionów złotych może zostać zrestrukturyzowany na zobowiązania długoterminowe.

Dzięki temu szpital będzie mógł funkcjonować, rozwijać się i przede wszystkim zaoszczędzić na odsetkach, które musiałby zapłacić Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, gdyby te pieniądze się nie pojawiły.

Radnym udało się także pozyskać dotację na remont ruin jednego z najstarszych zamków w Polsce, twierdzy Lenno we Wleniu. Zabytkowi grozi zawalenie, bo nie był od lat modernizowany, a wieża zamczyska już raz o mało nie runęła.

Będą też środki na przeprowadzenie badań geotermicznych na Dolnym Śląsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group