Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3698
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Na kłopoty Jerzy Szmajdziński

Czwartek, 6 marca 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Na kłopoty Jerzy Szmajdziński
Fot. AGA
Wicemarszałek Sejmu i świetnie znany jeleniogórzanom poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej ma szansę na zajęcie fotela wodza partii. To zdaniem działaczy sposób na zepchnięcie na dalszy plan wojujących liderów młodszego pokolenia.

Pisze o tym Dziennik w czwartkowym wydaniu poświęcając sporo miejsca kryzysowi na świeczniku lewicowej formacji. Zdaniem wielu posłów Jerzy Szmajdziński mógłby być – cytując gazetę – gajowym, który przepędzi partyzantów w osobach Grzegorza Napieralskiego i Wojciecha Olejniczka, młodych gniewnych LiD.

Wszystko ma rozstrzygnąć na planowanym na czerwiec kongresie formacji, a sygnał o woli posłów, którzy Jerzemu Szmajdzińskiemu chcą powierzyć stery partii, to początek podchodów do fotela przewodniczącego SLD. Scenariusz zakłada posadzenie na nim posła ziemi jeleniogórsko-legnickiej. Olejniczak na otarcie łez mógłby zostać szefem Lewicy i Demokratów.

Po objęciu funkcji wicemarszałka Sejmu Jerzy Szmajdziński ograniczył nieco swoją działalność w terenie. W Jeleniej Górze pojawia się rzadziej niż kiedy był jeszcze szeregowym posłem. Nawet gdy podczas kadencji 2001 – 2005 pełnił funkcję ministra obrony, bywał tu częściej.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group