Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7080
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: MZK skomercjalizowane

Wtorek, 18 sierpnia 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: MZK skomercjalizowane
Pasażerowie póki co nie odczują zmian w MZK.
Fot. TEJO
Wczoraj Prezydent Marek Obrębalski podpisał akt notarialny przekształcenia Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Decyzję o przekształceniu zakładu budżetowego 4 czerwca podjęła Rada Miejska Jeleniej Góry. Formalna rejestracja spółki i rozpoczęcie jej faktycznej działalności planowane jest na 1 października.

Jak zapewniają pomysłodawcy, dla przeciętnego pasażera zmiana ta nie będzie odczuwalna. Nie wzrosną ceny biletów, utrzymywane na niezmienionym poziomie od dłuższego czasu, które jak dotychczas będą ustalane przez Radę Miejską Jeleniej Góry.

Akt ten umożliwi natomiast dostosowanie funkcjonowania lokalnego transportu zbiorowego do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza przepisów unijnych oraz otworzy nowe perspektywy w zakresie usprawnienia działalności i poprawy stopnia zaspokojenia potrzeb wspólnoty samorządowej w tym obszarze – pisze w komunikacie Jerzy Zębik z Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

MZK już nie jako jednostka budżetowa, ale spółka prawa handlowego ma mieć też łatwiejszy dostęp do funduszy unijnych i kredytowania, co ma usprawnić i podnieść jakość świadczonych usług.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group