Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7285
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzealna łamigłówka z układanką w tle

Czwartek, 12 lutego 2009, 11:11
Aktualizacja: 12:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Muzealna łamigłówka z układanką w tle
Fot. TEJO
Poznali historię Jeleniej Góry w pigułce, zobaczyli, jak miasto wyglądało kiedyś i ułożyli puzzle przedstawiające panoramę stolicy Karkonoszy sprzed dwustu lat.

Mowa o trzecioklasistach ze Szkoły Podstawowej nr 7 z wychowawcą Piotrem Grosmanem, którzy dziś odwiedzili Muzeum Karkonoskie. Aneta Sikora-Firszt pokazała małym gościom wystawę „Wokół Jeleniej Góry”, której część historyczną wciąż jeszcze można podziwiać w salach placówki.

Dzieci zobaczyły, między innymi, przepiękny obraz olejny Weimanna przedstawiający Rynek jeleniogórski w dzień targowy. Aneta Sikora-Firszt objaśniła – na podstawie grafik z wystawy – jak wyglądały podwórka kamieniczek, dziś już nieistniejące. Zniszczono je bezpowrotnie podczas wielkiej „rekonstrukcji” zabudowy placu Ratuszowego w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.

Kulminacyjnym momentem wizyty w muzeum było układanie puzzli na czas. Z niełatwą układanką, przedstawiającą plakat do wystawy, czyli dawną panoramę stolicy Karkonoszy, dzieci poradziły sobie w ciągu około 20 minut. – Jak na trzecioklasistów to bardzo dobry wynik – chwalili pracownicy muzeum.

Aneta Sikora-Firszt zaprasza wszystkie szkoły, które w ten sposób chcą uczulić uczniów na piękno i historię małej ojczyzny, do odwiedzin w Muzeum Karkonoskim. Niepowtarzalna wystawa „Wokół Jeleniej Góry” czynna będzie jeszcze do końca marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group