Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 9919
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: MPGK: komunikat wz. z "Dniem Wszystkich Świętych"

Wtorek, 6 października 2020, 8:02
Autor: MPGK
Jelenia Góra: MPGK: komunikat wz. z "Dniem Wszystkich Świętych"
Fot. Archiwum
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze informuje, że w związku ze zbliżającym się podjęto następujące ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach: Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44,Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68, Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A, Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera.

W dniach od 26.10.2020r. do 04.11.2020r. z powodów logistycznych przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. W tym szczególnym czasie do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej.

Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób. Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).

UWAGA !

Zapraszamy osoby opiekujące się grobami do nieodpłatnego pobierania worków na liście, od poniedziałku do soboty, w dniach: od 12 do 31 października w w godzinach: od 9.00 do 17.00, w poniższych lokalizacjach:
· Wejście główne na Stary Cmentarz
· Portiernia ul. Mickiewicza 31 przy wejściu na cmentarz
· Pomieszczenie socjalne na Nowym Cmentarzu
· Pomieszczenie socjalne na cmentarzu w Cieplicach ul. Krośnieńska

Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO.

Zarząd Cmentarza prosi osoby odwiedzające nekropolie, o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, ale wrzucanie ich do kontenerów do tego celu przeznaczonych.

Twoja reakcja na artykuł?

39
80%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
4
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
853
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group