Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7280
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi podyskutują o likwidacji szkół. W Bursie Szkolnej

Czwartek, 1 marca 2012, 11:15
Aktualizacja: 11:16
Autor: Petr
W Bursie Szkolnej przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze odbędzie się jutro, 2 marca pierwsza z cyklu debat oksfordzkich, które zamierza organizować „Al–ternatywa”, tj. Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży. – Będziemy rozmawiać o likwidacji szkół przez samorządowców, którzy, podkreślam, wezmą udział w spotkaniu – mówi Paweł Gluza, organizator.

Ideą debaty oksfordzkiej, którą przygotowała „Al-ternatywa” jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: „Czy naprawdę trzeba likwidować jeleniogórskie placówki oświaty?”. Argumenty za i przeciw najpierw będą przedstawiały dwie drużyny, w których skład – zgodnie z zapowiedzią – wejdą Marcin Zawiła, prezydent miasta, Paweł Domagała, szef Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej, a także radni Ewa Duziak, Miłosz Sajnog, Oliwer Kubicki i Rafał Szymański. Potem, do głosu zostaną dopuszczeni młodzi uczestnicy debaty: studenci, uczniowie i inni zaproszeni goście.

– W założeniu debata ma się zakończyć głosowaniem uczestników związanym z pytaniem, na które wspólnie spróbujemy znaleźć odpowiedź. Czy naprawdę trzeba likwidować placówki oświaty do tej pory funkcjonujące w Jeleniej Górze? W dyskusji na ten temat powinien wziąć udział każdy. Nie bójmy się wyrażać naszej opinii odnośnie tematów ważkich - podsumowuje Paweł Gluza, organizator.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group