Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8561
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi muzycy wyruszyli w świat

Czwartek, 18 czerwca 2009, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Młodzi muzycy wyruszyli w świat
Fot. Ania
Wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej wystąpili absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze. Okolicznościowy koncert był okazją do pożegnania Wiesławy Tobiasz, dyrektorki placówki, którą od września zastąpi Anna Pietrzak.

Wystąpili m. in. Filip Cel – gitara, Agnieszka Rodziewicz – skrzypce, Chór „Cieplickie Trele” i wielu innych młodych artystów. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały również: Sulimita Ślubowska oraz Amelia Lewandowska, najlepsze uczennice, które ukończyły szkołę z dyplomem z czerwonym paskiem, uzyskując średnią 5,8.

Pierwsza z nich zajęła I miejsce w IV Transgranicznym Przeglądzie Muzyki Popularno-Rozrywkowej i kolejny rok gra partię fortepianową dla zespołu smyczkowego. Natomiast druga stanęła na podium m. in. wygrywając XI Świdnickie Konfrontacje Młodych Skrzypków, otrzymując Grand Prix w IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding” . Młode artystki mają więc z pewnością szansę zaistnieć na scenie muzycznej.

Wczorajsza uroczystość była także okazją do pożegnania się z Wiesławą Tobiasz, obecną dyrektorką PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze, która pozostanie w szkole, ale jej dotychczasową funkcję od 1 września przejmie Anna Pietrzak. Będzie to trzecia osoba na stanowisku szefa istniejącej od 1982 roku placówki. Pierwszym dyrektorem, a zarazem założycielem cieplickiej szkoły muzycznej był Tadeusz Matysiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
431
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group