Czytających: 5799

Jelenia Góra: Mistrzostwa Rocznikowe pod dyktando Wichosiek

Niedziela, 24 marca 2013, 23:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 marca 2013, 23:27
Turniej trzech drużyn, w tym dwóch zespołów KS Wichoś i podopiecznych Łukasza Niesobskiego był atrakcją sportową dla kibiców zabobrzańskiego osiedla w niedzielne popołudnie. Mistrzostwa Rocznikowe wygrał rocznik 2000 dziewcząt, a w najciekawszym spotkaniu o drugie miejsce koszykarki KS Wichoś z rocznika 2001 pokonały swoich rówieśników po niezwykle dramatycznym widowisku 45:44.

Mistrzostwa rozpoczęły się od pojedynku pomiędzy klasą 6 dziewcząt, a podopiecznymi Łukasza Niesobskiego, niezwykle zdolnym i będącym na fali zespołem KS Sudety z rocznika 2001. Za sprawą znakomitej postawy całego zespołu i wyjątkowej skuteczności trzech zawodniczek Weroniki Korkosz (17 oczek), Marzeny Małendy (15 punktów) oraz Aleksandry Prokop (8 oczek) spotkanie rozgrywane było pod dyktando KS Wichoś Jelenia Góra. Ostatecznie potyczkę 47:36 wygrał wspomniany zespół, a jego prowadzenie nie było zagrożone od pierwszych minut. Wśród pokonanych szczególnie udanie spisywali się Kamil Walkowiak i Kajetan Grześkiewicz (odpowiednio 9 i 7 punktów) .

Drugi mecz okazał się pasjonującym, a zaraz niesamowicie dramatycznym widowiskiem. Roczniki 2001 chłopców i dziewcząt stanęły naprzeciwko siebie i losy spektaklu toczyły się do ostatnich sekund. Prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę. Pierwsza kwarta to zdecydowane prowadzenie dziewcząt z rocznika 2001 za sprawą znakomitej gry Marysi Budzikowskiej, Klaudii Soćko i Natalii Piwko. Ostatecznie najwięcej punktów bo aż 18 zdobyła ta ostatnia, ale jej koleżanki wcale nie były mniej skuteczne. Marysia uzbierała 6 oczek, a Klaudia 12. Wśród chłopców najskuteczniejsi byli Oliwer Więckowski, Sebastian Fotek i Michał Błażejczyk (w kolejności 8, 6 i 4 punkty). W końcówce prowadzenie zmieniało się z minuty na minutę, a kluczowy okazał się celny rzut wolny Natalii Piwko. Koszykarze Sudetów mogli zmienić losy spotkania, ale rzut Kamila Walkowiaka nie znalazł w ostatnich sekundach drogi do kosza i ostatecznie 45:44 wygrały dziewczęta.

Trzeci pojedynek będący meczem o zwycięstwo w pierwszych Mistrzostwach Rocznikowych rozegrały koszykarki roczników 2000 i 2001 KS Wichoś. Różnica roku zrobiła swoje. Mimo dobrej postawy wszystkich młodszych zawodniczek i wsparcia dla wspomnianych (Natalii Piwko, Klaudii Soćko i Marii Budzikowskiej) dobrze spisywały się Natalia Wojtkowska, Laura Mieszawska, Paulina Brodowska, Kinga Dzik oraz Oliwia Rydlikowska. To było jednak zbyt mało. Znakomita postawa Martyny Mroczko, Katarzyny Pytel , Katarzyny Walter i debiutującej Aniki Niemeyer pod koszem, rozegranie Wiktorii Kanior było na dużo wyższym poziomie i ostatecznie rocznik 2000 wygrał zdecydowanie, a najlepiej punktującymi były Marzena Małenda (22 oczka) i Wiktoria Kanior (18 punktów). Wśród pokonanych ciekawie i skutecznie zaprezentowały się Natalia Piwko (13 punktów w tym 2 x za 3 oczka) oraz Kinga Dzik (4 kosze) .

Nagrody indywidualne:
Organizatorzy dziękują fundatorom nagród panu Pawłowi Bożkowi oraz Aldonie Hawer.
Oryginalne koszulki koszykarek CCC Polkowice, AZS Kolegium Karkonoskie oraz firmy Adidas.
KOSZULKA CCC – MARZENA MAŁENDA
KOSZULKA CCC – WIKTORIA KANIOR
KOSZULKA AZS KK JG – SEBASTIAN FOTEK
KOSZULKA ADIDASA – KLAUDIA SOĆKO
CZEKOLADOWE UPOMINKI – DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

Organizatorzy Rafał Sroka i Ralf Koczwara dziękują zawodniczkom i zawodnikom, ich rodzicom, a w sposób szczególny mediom - portalom: jelonka.com, jg24.pl, jelenia.pl, portalik24.pl oraz tv dami. - Bez mediów imprezy nie miały by takiego kolorytu. Dziękujemy portalom za wybór zawodniczek i zawodników do nagród. To nowość w jeleniogórskich turniejach i tą tradycję będziemy kultywować – powiedział sędzia i pomysłodawca imprezy Rafał Sroka.