Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5065
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mistrz muzyki filmowej w Jeleniej Górze!

Niedziela, 11 października 2009, 8:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2009, 20:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mistrz muzyki filmowej w Jeleniej Górze!
Fot. .....
Jego Poloneza z „Pana Tadeusza” tańczą niemal wszyscy maturzyści w całej Polsce. Ale skomponował też mroczną muzykę do horroru o wampirze Draculi. Wojciech Kilar przybędzie w nadchodzący piątek do stolicy Karkonoszy.

Główny cel wizyty znanego kompozytora to ostatnia odsłona XII Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej „Silesia Sonans”. Podczas piątkowego koncertu w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa zabrzmi po raz pierwszy w historii „Hymn Paschalny” W. Kilara na chór mieszany a capella w wykonaniu Chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Do tego jeszcze dwie kompozycje Mistrza: „Victoria” i „Exodus” na chór i orkiestrę. Na deser: Te Deum Berlioza. Wystąpią Jadwiga Śmieszchalska-Delepaut (organy), Adam Sobierajski (tenor) oraz filharmonicy dolnośląscy pod batutą Mirosława Błaszczyka. Początek koncertu o godz. 19. 30. Cegiełka kosztuje 10 złotych.

Jednak zanim Wojciech Kilar uda się do Świątyni Łaski, będzie gościem Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W sali przy ulicy Bankowej o godz. 17 będzie można z Mistrzem porozmawiać i obejrzeć krótki film „Iluminacje”. – Już 15 października zapraszamy wszystkich kinomanów na projekcję filmu „Ziemia obiecana” (godz. 17) – mówi Waldemar Wilk z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Muzykę skomponował – oczywiście – Wojciech Kilar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group