Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7814
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mini–Stachuriada w Cieplicach

Wtorek, 14 maja 2013, 8:37
Aktualizacja: 11:11
Autor: karkonoszeplay
Jelenia Góra: Mini–Stachuriada w Cieplicach
karkonoszeplay
Fot. karkonoszeplay
15 maja z okazji premiery nowej płyty Leniwca pt. „Rozpaczliwie wolny. Piosenki Edwarda Stachury” odbędzie się plenerowa impreza, której organizatorem jest Książnica Karkonoska Filia nr 4 w Jeleniej Górze–Cieplicach.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Cieplicach, przed budynkiem biblioteki (Plac Piastowski 32). W programie: minikoncert akustyczny w wykonaniu muzyków z zespołu Leniwiec z gościnnym udziałem Jarka Szczyżowskiego (lira korbowa). Kierownik biblioteki, Regina Firszt, jak zawsze barwnie opowie o poezji Stachury i o samym autorze, a dopełnieniem będą recytacje wierszy poety. Ciekawostką będą także pokazy dwóch teledysków Leniwca, promujących ich najnowszą płytę do tekstów Stachury. W imieniu Książnicy Karkonoskiej i zespołu Leniwiec serdecznie wszystkich zapraszamy. Spotkanie odbędzie się 15 maja (środa) o godz.: 21.00. Wstęp wolny

Informacje o płycie:
Szósty studyjny album Leniwca zatytułowany jest "Rozpaczliwie wolny". Tym razem muzycy jeleniogórskiej formacji postanowili zaskoczyć odbiorców i zmierzyć się z poezją Edwarda Stachury. Twórczość tego wybitnego artysty zainspirowała zespół do stworzenia muzyki o niezwykle bogatej stylistyce, odmiennej jednak od popularnych aranżacji liryki Stachury, dostępnych na polskim rynku muzycznym. Na płycie znajdują się zarówno mocne, rockowe utwory (Introit), jak i folkowe ballady (Opadły mgły, wstaje nowy dzień) Usłyszeć można także typowe i sprawdzone dla Leniwca style, czyli punk-rock (Piosenka dla zapowietrzonego), Reggae (Confiteor) i Ska (Nie rozdziobią nas kruki). Wszystko razem stanowi świetną mieszankę, chwilami czadową i przebojową, czasem skoczną i bujającą, a momentami nastrojową i refleksyjną. Wartość całego przedsięwzięcia podnosi udział znanych gości. Zespół wsparli m.in. Robert Szymański (Sex Bomba), Dominik "Harry" Pyrzyna (The Analogs), Jacek "Dżeki" Stęszewski (Koniec Świata), Łukasz "Zielony" Zieliński (Virgin Snatch) i Marta "Nadia" Adamowicz (Naaman). Całość dopełniły fotografie znanego artysty, Leszka Paradowskiego, które wspaniale współgrają z muzyką i zarazem świetnie oddają ducha poezji Stachury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
82
Tak, to odpowiedzialna praca
18%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
27%
To oburzające ile zarabiają
37%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group