Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2309
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miłośnicy Rakownicy chcą powrotu kąpieliska

Sobota, 5 lipca 2008, 8:34
Aktualizacja: 8:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miłośnicy Rakownicy chcą powrotu kąpieliska
Fot. TEJO
Ponad 100 osób „poparło” Stowarzyszenie Miłośników Rakownicy, które powstało w Jeleniej Górze. Organizacja na razie reklamuje się w Internecie, ale oddźwięk jest spory. A były ośrodek wypoczynku świątecznego pogrąża się w coraz większej ruinie.

Jest zniszczony podobnie jak basen w Sobieszowie. Położony na obrzeżach Jeleniej Góry (15 minut rowerem od centrum), ma idealną lokalizację: w lasku i z dala od miejskiego zgiełku. Ośrodek postał w 1974 roku w czynie społecznym dla uczczenia XXX rocznicy powstania PRL. Pozostała tablica, która o tym fakcie przypomina.

Na Rakownicy pluskało się wieku jeleniogórzan, a wielu z nich nauczyło się tam pływać. – Jesteśmy stowarzyszeniem, które pragnie wskrzesić to jakże piękne miejsce. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się uzmysłowić naszej jeleniogórskiej władzy, jaki potencjał tam drzemie – piszą członkowie organizacji.

Wpadli na oryginalny pomysł „zarażenia” ideą mieszkańców: rozsyłają zaproszenia do jeleniogórzan zapisanych na portalu Nasza-klasa. Dzięki temu poparło już ich 100 osób. Liczą na więcej.

Ośrodek został zrujnowany kilka lat temu. Baseny zamknięto z powodu niedostatecznego zaopatrzenia w wodę z pobliskiego potoku. A budynki szatni pozostawiono same sobie. Zostały zdewastowane i w końcu – zburzone. Przez jakiś czas Rakownicą „rządzili” harcerze. Teraz pojawiają się tam pijacy. A miasto, do którego należy teren, nie ma pomysłu, co z nim zrobić.

– Jesteśmy otwarci na współpracę. Jeśli tylko stowarzyszenie miłośników Rakownicy będzie mniej wirtualne i zgłosi się do nas z pomysłem, na pewno nie pozostaniemy obojętni – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group