Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14810
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miliony na bruku uzdrowiska

Sobota, 14 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 18:41
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Komisja rewizyjna skontroluje remont placu Piastowskiego największą miejską inwestycję w ostatnich latach. – Prace przy remoncie nawierzchni to fuszerka – mówi radny Józef Gajewski.

Robotnicy kładą kostkę na miękkim gruncie – wyjaśnia Józef Gajewski. – Jeśli przejedzie tędy ciężki samochód, np. śmieciarka, cała nawierzchnia zostanie zniszczona.Radny zrobił zdjęcia, dokumentujące prace. – Tutaj pod kostką znajdują się jedynie kawałki betonu i resztki cegieł – pokazuje. – Na to wysypywana jest jedynie kilkucentymetrowa warstwa podkładu. Woda zaleje budynki.

Zastrzeżeń Gajewski ma więcej. Nawierzchnia placu jest na tym samym poziomie, co okienka piwniczne do budynków. Gdy przyjdą roztopy albo letnie deszcze, całe błoto spłynie ludziom do piwnic, zalewając remontowane niedawno budynki. Nie wspominając już o izolacji budynków, która znalazła się pod nawierzchnią. Inwestycja jest przeszacowana. Remont miał kosztować 9 milionów złotych, tymczasem w budżecie już jest ponad 11 milionów. Poza tym, w planie nie ujęto remontu mostu koło apteki Pod Koroną. A jest on w opłakanym stanie.

– Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z projektem – zapewnia tymczasem Czesław Wilk, kierownik budowy z firmy Steinbudex, która prowadzi remonty. Ale radni złożyli już wniosek do komisji rewizyjnej o przeprowadzenie szczegółowej kontroli tego zadania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
442
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group