Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6833
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy załatwią sprawy urzędowe przez internet?

Czwartek, 17 marca 2016, 8:31
Aktualizacja: Piątek, 18 marca 2016, 7:57
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Mieszkańcy załatwią sprawy urzędowe przez internet?
Fot. Archiwum
Do końca marca Jelenia Góra złoży wniosek o dofinansowanie usługi e–urząd. Jeśli uda się zdobyć pieniądze na ten cel jeleniogórzanie będą mogli załatwić sprawy urzędowe nie wychodząc z domu. Planowany termin wprowadzenia usługi to koniec 2017 roku. Koszt systemu i oprogramowania dla Jeleniej Góry wynosi około 8 mln zł.

Aplikacja e-urzędu daje bardzo szeroki wachlarz możliwości. System ma obsługiwać wszystkie podstawowe obszary działalności urzędu, począwszy od księgowości budżetowej, poprzez systemy ewidencyjne, a kończąc na obsłudze podatków i opłat lokalnych.

Dzięki wprowadzeniu tego systemu jeleniogórzanie nie wychodząc z domu by mieli dostęp do informacji publicznych, jak m.in. dane budżetowe, ewidencja działalności gospodarczej czy też mienie gminy, a także do informacji wymagających uwierzytelnienia (dotyczących m.in. swoich zobowiązań finansowych wobec urzędu) czy też do informacji o stanie spraw i złożonych/odebranych dokumentów.

To jednak nie koniec. Aplikacja daje też możliwość wymiany informacji między urzędem a mieszkańcem, dostęp do formularzy i dokumentów elektronicznych czy udzielania odpowiedzi i wysyłkę dokumentów do mieszkańców.

- W dzisiejszej dobie internetu, takie rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla osób młodych, jak i starszych, którzy coraz chętniej korzystając z komputerów – mówi Paulina Majewska. – To pozwoli na zaoszczędzenie czasu - dodaje P. Majewska.

Pomysł pochwala również Peweł Gluza z Jeleniej Góry, który jednak zwraca uwagę na to, że Jelenia Góra jest miastem starzejącym się i nie wszyscy mieszkańcy będą potrafili skorzystać z tej aplikacji. - W tym przypadku rozwiązaniem są organizacje pozarządowe wyposażone w stanowiska komputerowe, które mogą pomóc osobom starszym - po pierwsze załatwić daną sprawę, a po drugie nauczyć obsługi tego systemu. Młodzi oczywiście skorzystają z tego rozwiązania bez problemu i zaoszczędzi to ich czas – twierdzi Paweł Gluza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group