Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 6299
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Parkowej 8 w Karpaczu: odcięli nam dojazd do domu!

Wiadomości: Region
Czwartek, 9 sierpnia 2012, 7:55
Aktualizacja: 17:33
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
– Odkąd rozpoczęła się budowa obwodnicy, nasze życie stało się bardzo uciążliwe, firma Skanska odcięła nam dojazd do domu, a nasze podwórko przemieniło się w plac budowy – mówią mieszkańcy z Parkowej 8 w Karpaczu. – W budynku są starsze osoby, które wymagają opieki lekarskiej. Pogotowie nie ma szans, aby dojechać do naszej posesji – dodają.

- Rozumiemy, że obwodnica poprawi komunikację w naszym mieście. Przez wiele miesięcy znosiliśmy hałas, który jest nieodłącznym elementem prowadzonych robót. Ale na swoim podwórku chcemy czuć się bezpiecznie. Tymczasem wykonawca, którym jest firma Skanska, nie zabezpieczył terenu budowy i jeszcze odciął nam dojazd do posesji. Został nam jedynie wąski pas szerokości około 1 m, którym możemy dojść do domu - skarżą się ludzie z Parkowej 8.

- W związku z pracami budowlanymi w okolicy tunelu rzeczywiście dojazd do posesji Parkowa 8 dla samochodów osobowych jest praktycznie niemożliwy. W środę będziemy prowadzili prace mające na celu udrożnienie tego odcinka dla ograniczonego ruchu samochodów. Jeśli chodzi o ruch pieszy, proponujemy dojście od ul. Konstytucji 3 Maja wzdłuż stoku Kolorowa. Przejście ul. Parkową w czasie trwania robót będzie znacznie ograniczone i niezalecane. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców. Zajemy sobie sprawę, że akurat mieszkańcy posesji przy Parkowej 8 najdłużej odczują ograniczenia związane w budową – poinformował nas Zbigniew Bieńkowski, Menadżer Projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group