Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11976
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek i Coloriage. Muzyka światłem kolorowana

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 7:53
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2012, 8:06
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek i Coloriage. Muzyka światłem kolorowana
Fot. RED
Pochodzący z Jeleniej Góry wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek bawił wczoraj w Teatrze im. Norwida dowcipem i hitami z najnowszej płyty nagranej z zespołem Coloriage, z którym wystąpił ku aplauzowi i radości licznych miłośników talentu znanego jeleniogórzanina. Artyści stworzyli niezapomniane widowisko, w którym mocy dźwięku dopełniła gra świateł.

Jelenia Góra to moje rodzinne miasto, jestem dumny, że stąd pochodzę – powiedział Marcin Wyrostek zwracając się do publiczności, wśród której – jak zwykle podczas koncertów tego artysty – zasiadła jego najbliższa rodzina. Nie zabrakło osobistych dedykacji i charakterystycznego humoru akordeonisty, który dzięki biegłości palców, talentowi i żmudnym ćwiczeniom dotarł na wyżyny akordeonowego kunsztu.

To był w sumie czwarty koncert M. Wyrostka z zespołem Coloriage w Jeleniej Górze. O ile poprzednie stanowiły osobne wydarzenie, o tyle ten poniedziałkowy wpisany został w ogólnopolską trasę koncertową, podczas której muzycy promują swoją najnowszą płytę zatytułowaną “Marcin Wyrostek & Coloriage”. Na krążku z grupą i jej liderem wystąpiła także znana wokalistka Kayah. Do stolicy Karkonoszy nie dojechała, zaś utwór, w którym zaśpiewała, zabrzmiał w wersji instrumentalnej. - Te brawa to dlatego, że nie ja nie zaśpiewałem – uśmiechał się akordeonista.

Z norwidowskiej sceny popłynęły utwory znane już z wcześniejszych występów, jak i nowe dzieła w specjalnych aranżacjach i – co charakterystyczne dla Coloriage i jej lidera – z akcentem na improwizację. Oklaskiwano więc tanga Astora Piazzoli i Richarda Galliano, ale nie tylko. Artystów mocno zainspirowała muzyka bałkańska, która – w żywiołowym wykonaniu i przeplatana w jednym z utworów muzycznymi cytatami z polskich seriali – zdawała się dominować w koncercie. Z klasycznego repertuaru M. Wyrostek zagrał solo fragment “Czterech pór roku” Vivaldiego, którego nauczył się jeszcze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki (jest jej absolwentem).

Czterech muzyków stanowiących Coloriage grało świetnie: dynamicznie, spontanicznie, uczuciowo i głęboko. Tematy powolne ożywały dzięki fenomenalnemu accelerando, a całości dopełniała perfekcyjna kolorystyka dźwiękowa, czyli bogactwo brzmienia całości. Wprawdzie Marcina Wyrostka określa się jako lidera grupy, jednak pozostali artyści błyszczą perfekcją.

Fenomalne skrzypce Mateusza Adamczyka, mocny i pewny bas Piotra Zaufala i cudowna perkusja Krzysztofa Nowakowskiego, którego solówki bardzo podobały się publiczności. Ta miała ucztę nie tylko dla uszu, lecz także dla oczu. A to za sprawą feerii świateł, które dopełniały perfekcji całego przedsięwzięcia.

Marcin Wyrostek nie wziął sobie do serca teatralnego przesądu, że na scenie nie powinno się gwizdać a i pstrykać palcami nie bardzo uchodzi. Fragmenty popularnego Libertango Piazzoli zostały więc odgwizdane i rytmicznie wypstrykane – rzecz jasna – z udziałem publiczności, która miała okazję wykazać się muzycznym wyczuciem melodii i rytmu.

Co było do przewidzenia, bez bisów się nie obeszło. - Możemy także zagrać na bis w waszych domach – mówił Marcin Wyrostek – tyle że w formie elektronicznej. Po koncercie można było nabyć promocyjną płytę, dostać autograf od wykonawców, porozmawiać z nimi i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. A będzie co wspominać! Brawo!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
897
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group