Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5648
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Majówkowa zabawa ze zwierzakami

Niedziela, 22 maja 2016, 9:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 maja 2016, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Majówkowa zabawa ze zwierzakami
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 25. miłośnicy zwierząt zaprezentowali się ze swoimi pupilami w Jeleniej Górze. Wczorajsza (21.05) majówka rozpoczęła się od pochodu spod Kościoła Łaski, a główne uroczystości odbyły się na Placu Ratuszowym.

- Majówka ze zwierzakami jest nie tylko dla tych, co je mają, ale również dla tych, co ich nie mogą mieć, a kochają. Raz w roku chcemy podziękować tym wszystkim, którzy wspierają nasze schronisko – powiedziała Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

W pochodzie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, karkonoskiej grupy GOPR, organizatorzy, a przede wszystkim dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych – jedni przebrani, wymalowani, inni ze swoimi pupilami. Wszystkich połączyła miłość do zwierząt. Również zastępca prezydenta przyznał, że opiekuje się zwierzętami: psem (golden retriever), kotem i papugą, a wczorajsze wydarzenie ocenia bardzo pozytywnie. - Z jednej strony można się pokazać – ilu jest miłośników zwierząt w Jeleniej Górze, a z drugiej strony Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma szansę się zaprezentować. Są szkoły i przedszkola – to dobry moment, żeby pokazać, że mamy zwierzęta i potrafimy w odpowiedni sposób nimi się zajmować – powiedział Jerzy Łużniak.

Anna Ragiel wspomina, że gdy zaczynała pracę w schronisku angażując przedszkola, pod ich opieką było ponad 180 psów. Obecnie jest 60 psów, a miejsca na 160. - Schronisko było małe, zatłoczone, ale musieliśmy przyjmować wszystkie zwierzęta, które potrzebowały pomocy. W chwili obecnej Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zatrudnia osobę, która zajmują się tylko i wyłącznie adopcją – wirtualną i adopcją, którą właśnie prowadzi Jelonka - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni temu portalowi – mówiła Anna Ragiel.

To właśnie nasz portal był jednym z wyróżnionych podczas wczorajszej ceremonii na Placu Ratuszowym, za co dziękujemy organizatorom, ale wyróżnienie to przede wszystkim zasługa naszych Czytelników, którzy decydują się na adopcję psa za pośrednictwem akcji „Przygarnij pasiaka z Jelonką.com”, za co również dziękujemy.

- Jeżeli jakikolwiek zwierzak pokocha człowieka, to kocha go do końca życia. Nie ważne czy ten człowiek jest stary, brzydki, gruby czy chudy – kocha bezwarunkowo – dodała Anna Ragiel.

Podczas majówki na Placu Ratuszowym prezentowały się szkolne zespoły muzyczne, były stoiska służb mundurowych, a także pokazy „zaganiaczy gęsi” oraz Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group