Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6054
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Majówkowa zabawa ze zwierzakami

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 maja 2016, 9:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 maja 2016, 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 25. miłośnicy zwierząt zaprezentowali się ze swoimi pupilami w Jeleniej Górze. Wczorajsza (21.05) majówka rozpoczęła się od pochodu spod Kościoła Łaski, a główne uroczystości odbyły się na Placu Ratuszowym.

- Majówka ze zwierzakami jest nie tylko dla tych, co je mają, ale również dla tych, co ich nie mogą mieć, a kochają. Raz w roku chcemy podziękować tym wszystkim, którzy wspierają nasze schronisko – powiedziała Anna Ragiel, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

W pochodzie uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, karkonoskiej grupy GOPR, organizatorzy, a przede wszystkim dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych – jedni przebrani, wymalowani, inni ze swoimi pupilami. Wszystkich połączyła miłość do zwierząt. Również zastępca prezydenta przyznał, że opiekuje się zwierzętami: psem (golden retriever), kotem i papugą, a wczorajsze wydarzenie ocenia bardzo pozytywnie. - Z jednej strony można się pokazać – ilu jest miłośników zwierząt w Jeleniej Górze, a z drugiej strony Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma szansę się zaprezentować. Są szkoły i przedszkola – to dobry moment, żeby pokazać, że mamy zwierzęta i potrafimy w odpowiedni sposób nimi się zajmować – powiedział Jerzy Łużniak.

Anna Ragiel wspomina, że gdy zaczynała pracę w schronisku angażując przedszkola, pod ich opieką było ponad 180 psów. Obecnie jest 60 psów, a miejsca na 160. - Schronisko było małe, zatłoczone, ale musieliśmy przyjmować wszystkie zwierzęta, które potrzebowały pomocy. W chwili obecnej Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zatrudnia osobę, która zajmują się tylko i wyłącznie adopcją – wirtualną i adopcją, którą właśnie prowadzi Jelonka - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni temu portalowi – mówiła Anna Ragiel.

To właśnie nasz portal był jednym z wyróżnionych podczas wczorajszej ceremonii na Placu Ratuszowym, za co dziękujemy organizatorom, ale wyróżnienie to przede wszystkim zasługa naszych Czytelników, którzy decydują się na adopcję psa za pośrednictwem akcji „Przygarnij pasiaka z Jelonką.com”, za co również dziękujemy.

- Jeżeli jakikolwiek zwierzak pokocha człowieka, to kocha go do końca życia. Nie ważne czy ten człowiek jest stary, brzydki, gruby czy chudy – kocha bezwarunkowo – dodała Anna Ragiel.

Podczas majówki na Placu Ratuszowym prezentowały się szkolne zespoły muzyczne, były stoiska służb mundurowych, a także pokazy „zaganiaczy gęsi” oraz Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 22-05-2016 12:03
Pani Anno niech Pani napisze w którym roku Pani zaczęła pracę łącznie z całą rodziną ,taka reklama kamery a psy zabite przez płot podrzucane i cisza ???
~princesa 22-05-2016 12:21
Nie popieram tego pomysłu,żeby dzieci oglądały jak agresywne są te psy[wilczury] boże przecież tego nie da się oglądać.Chory pomysł a ludzie stoją i się cieszą,a póżniej się słyszy że pies pogryzł dziecko nic dodać nic ująć agresja ,agresja......................
~gluś 22-05-2016 13:06
pomysł z Jelonkową adopcją doskonały jak widać na zdjęciach dla wielu jeleniogórzan ważny jest los naszych "braci mniejszych" BRAWO :)
~ 22-05-2016 13:22
Agresywni są ludzie, nie psy!!!
~jaco 22-05-2016 13:53
Do niedorozwiniętych ! : czy jeśli ktoś pracuje w zakładach mięsnych, to rodzina nie ma prawa jeść kiełbasy czy kotletów? To, kiedy pani Anna zaczęła pracę wcale nie ma wpływu na dobrą zabawę na festynie miejskim . Chwała jej za organizację i zaangażowanie tylu dzieci,darczyńców. Psy zabite? Czy ktoś ma nie po kolei pisząc anonimowo zamiast zgłosić na policję? Nie,to głupia ludzka zazdrość.Następna ,,księżniczka"...Psy (wilczury) są wykorzystywane przez GOPR,Policję i wcale nie są niebezpieczne dla dzieci .Dla dzieci niebezpieczne jest nieograniczone rozpładzanie zwierząt, które bez opieki,zdziczałe, błakają się po ulicach.Nóż może służyć do krojenia chleba ale można nim zabić .Jeśli tego nie rozumiesz ,to nie jesteś żadną ,,princesą '' a zwykłym upierdliwym babsztylem.
~JG 22-05-2016 14:01
do princesa ... Owczarki pokazuje się ,aby ludż jeden z drugim zobaczył ich siłę i że nad nią należy i można zapanować. Mam trudnego (tak go wychował jakiś niby-człowiek) i potężniejszego psa i jego agresja jest bardziej przewidywalna niż ludzka, zresztą jak oddanie opiekunowi. A dzieci powinni wiedzieć i poznawać : co to pies. A TOZ JG...cóż, pozostaje wiele do życzenia....niestety...Wydaje mi się ,iż więcej na co dzień robią szarzy - niewidoczni ludzie....
~jaco cd 22-05-2016 14:04
Bardzo ładny festyn . Nie jestem zwolennikiem hodowania zwierząt na oś. takich ja Zabobrze przez ludzi pracujących do wieczora . Posiadacz zwierzaka musi wiele czasu i środków oddać swemu pupilowi . Musimy uświadomić to naszym dzieciom ,uczyć ich odpowiedzialności i po to pani Anna organizuje takie imprezy . Pies to nie zabawka ,nie wyrzuca się do jak się znudzi ,a tak się niestety dzieje. Ktoś ,kto decyduje się na zwierzątko w domu, nie może przerzucać ciężaru na społeczeństwo Puki tego nie zrozumiemy to takie przytuliska muszą istnieć i ktoś musi w nich pracować Nie zazdroszczę takiej pracy
~Anty Princesa 22-05-2016 17:00
Ja nie popieram ludzi, którzy nie informują dzieci o tym, że psy potrafią być agresywne. To są psy szkolone, a ich agresja jest kontrolowana. Chyba lepiej, gdy owczarek- nie wilczur^^- chodzi na szkolenie i potem łatwiej nad nim zapanować, prawda? Trzeba uczyć dzieci respektu nie tylko przed dużym, ale przed każdym psem.
~jelen 22-05-2016 18:08
Czy ktos w koncu zadba o stan sciezek rowerowych? Trasa od nowej galerii do ulicy sobieskiego pelna potluczonego szkla! Wstyd zeby rowerzysci ze zmiotka jezdzili a taki obrazek dzis juz widzialem! Wstyd wstyd wstyd dla miasta!!!
~kochajacy4nogi 22-05-2016 18:26
Prosze nie pisac ze psy sa agresywne, to ludzie sa drapieznikami, pies bez przyczyny nie dotknie nawet muchy, uwazam ze dzieci nie powinno sie straszyc psami.
~rysiek w swetrze 22-05-2016 19:10
@ 18;26 100 % racja nie dotyczy Stefana
~Treser 22-05-2016 21:31
Gdzie można pożyczyć te wilczury ? One przypominają nieco niektórych urzędników miejskich , wyszkolonych przez swoich panów.
~Pamiętnik 22-05-2016 22:19
Kupiłem kiedyś , owczarka , od koleżanki z klasy , ostrzegała mnie ,jak zabierałem szczeniaka , ta wilczyca jest wilkiem , jej matka została zastrzelona podczas ataku na myśliwego , który zabrał z tego miotu szczenie , została dopuszczona do wilczóra , Ty zabierasz szczeniaka, towarzyszył mi 12 lat nie odpuszczał na krok , chodził do szkoły za mną odprowadzał moich bliskich, i ! Towarzysząc mojemu życiu , oddał życie za przyjaźń.
~dkm 25-05-2016 22:45
Oj Jelonko, Jelonko :( To nie były gęsi, tylko kaczki, co dwa razy podkreślił właściciel Dextera i owych "zaganianych" kaczek. A impreza całkiem sympatyczna - nasza córka oraz 6-miesięczna sunia Figa były zachwycone.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group