Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4279
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Majątek za grosze

Piątek, 14 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2007, 6:57
Autor: DOB
Kotlina Jeleniogórska: Majątek za grosze
Fot. Archiwum
Sprzedali samochody za złotówkę, teraz odpowiadają przed sądem.

Po wakacjach na wokandę wraca sprawa przekształceń w karpackim Centrum Pulmonologii i Alergologii, na których – zdaniem prokuratury – skarb państwa stracił 10 milionów złotych.

Prowadzący tę operację lekką ręką wyzbywali się państwowego mienia za grosze, nie bacząc na wycenę środków przeprowadzonych przez rzeczoznawców. I tak na przykład za symboliczną złotówkę sprzedawali komputery a nawet samochody. Lista przedmiotów sprzedanych za złotówkę wynosi ponad 120 pozycji! Na trop nieprawidłowości wpadła Najwyższa Izba Kontroli, która zawiadomiła prokuraturę.

To jednak tylko jeden z zarzutów i to nie najważniejszy. Prokuratura zarzuca oskarżonym, że sprzedali budynki centrum wraz z gruntem za cenę pięciokrotnie niższą od wyceny. Budynki warte były ponad 11 milionów złotych a sprzedano je spółce za 2,3 mln złotych.

Na ławie oskarżonych zasiada 6 osób. Wśród nich jest m.in Beata B. – likwidator centrum a także były burmistrz Kamiennej Góry Artur Z. W owym czasie był on członkiem zarządu województwa – organu prowadzącego centrum. Miał z ramienia zarządu nadzorować przekształcenia.

Na razie próżno spodziewać się końca sprawy. Do przesłuchania pozostało jeszcze także kilku świadków. Ponadto sąd na wniosek obrony poprosił zarząd województwa o informacje dotyczące przekształceń w szpitalu Izer Med w Szklarskiej Porębie. Być może obrońcy będą chcieli porównać oba przekształcenia i wskazać podobieństwa.
Termin najbliższej rozprawy zaplanowano na 18 września.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group