Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9814
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ma 93 lata i... regularnie gra w tenisa

Sobota, 1 sierpnia 2015, 7:33
Aktualizacja: Niedziela, 2 sierpnia 2015, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ma 93 lata i... regularnie gra w tenisa
Fot. Przemek Kaczałko
Niezwykle miłą niespodziankę 93–letniemu Jerzemu Mossakowskiemu sprawili wczoraj (31.07) bliscy wraz z pracownikami jeleniogórskiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu. Mogący być wzorem dla wielu młodych ludzi najstarszy tenisista w Jeleniej Górze został uhonorowany pamiątkową statuetką oraz dyplomem. Wszyscy zgodnie życzyli panu Jerzemu dużo zdrowia, by jak najdłużej mógł się cieszyć swoją pasją.

Jerzy Mossakowski od 15 lat mieszka w Jeleniej Górze i regularnie dwa razy w tygodniu przychodzi na korty tenisowe przy ul. Sudeckiej, by oddać się pasji białego sportu. W czasach PRL-u, gdy zdobył swoją pierwszą (drewnianą) rakietę, nie miał zbyt wiele czasu na grę z uwagi na pracę. Intensywną przygodę z tenisem rozpoczął po przeprowadzce do naszego miasta.

- W swoim życiu grałem trochę w siatkówkę, pływałem, jeździłem na rowerze – opowiadał Jerzy Mossakowski. - Chcę grać tak długo, dopóki sił mi wystarczy – wyznał 93-letni sportowiec nie kryjąc radości z niespodzianki, jaką sprawiła mu rodzina wraz z przyjaciółmi. Jeszcze kilka lat temu (dopóki zdrowie pozwalało) pan Jerzy samodzielnie jeździł na turnieje tenisowe po całej Polsce, gdzie startował w kategorii 85+.

- Z panem Jurkiem pracujemy od pięciu lat. W swojej grupie wiekowej był czołowym zawodnikiem – opowiadał trener Zygmunt Dolatowski. - Oprócz tego, że przychodzi tu rano na tenisa, to chodzi na nordic walking aż w okolice Łomnicy. Wszystko robi w miarę swoich możliwości, to wspaniały człowiek i twardziel – dodał trener/ sparingpartner pana Jerzego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group