Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 2038
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Lolitki mają branie

Poniedziałek, 22 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO (współpraca Agata)
Jelenia Góra: Lolitki mają branie
Fot. Archiwum
Mewki, towar, świnki, lolitki – tak o nastoletnich prostytutkach mówi się nie tylko w rejonie pogranicza zachodniego. W zjawisko zaangażowani są także chłopcy. Skalę problemu zamierza we wtorek uświadomić filia Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze.

„Problem prostytucji wśród młodzieży” to hasło konferencji zorganizowanej przez DODN oraz Publiczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Jeleniej Górze.

W programie planowany jest wykład dr. Jacka Kurzępy z Uniwersytetu Zielonogórskiego, socjologa młodzieży zajmującego się problemem prostytuowania się nieletnich chłopców i dziewcząt.

Skala zjawiska jest niepokojąco duża, nie tylko w większych miastach, czy na dworcach kolejowych. – Zbliżają się wakacje. W wolnym czasie wiele dziewcząt zamierza dorobić uprawiając najstarszy zawód świata. Wśród chętnych są także chłopcy – powiedział nam pragnący pozostać anonimowy oficer operacyjny policji, który zajmuje się prostytucją nieletnich.

– Często naborem dziewcząt zajmują się dorośli stręczyciele. Nie patrzą w dowód osobisty nastolatek. Z kolei chłopcy sami szukają zarobku wśród pedofili – usłyszeliśmy.
Sam nierząd w Polsce nie jest karalny. Ale za jego organizowanie można trafić do więzienia. Wykorzystywanie seksualne nieletnich jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorkowej konferencji, która zacznie się o godz. 11 w siedzibie DODN-u przy ulicy 1 Maja 43 może wziąć udział każdy zainteresowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group