Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10296
Zalogowanych: 41
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Listopad z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Wtorek, 31 października 2017, 8:13
Aktualizacja: 14:00
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Listopad z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Seniorzy w październiku odwiedzili Muzeum zabawek w Zorce, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, obejrzeli spektakl „Mąż i żona” Teatru Norwida oraz spotkali się ponownie z coachem (kołczem), a także samodzielnie zrealizowali swoją pierwszą imprezę – ognisko integracyjne. Czas na kolejne spotkania Klubu Seniora do Przystani Twórczej. Wstęp jest wolny.

Podróż do dziecięcych wspomnień w Muzeum zabawek firmy Zorka odbyli „Młodzi Duchem”. Członkowie Klubu, którzy pracowali w tej firmie zaproponowali, by udać się w podróż do lat dziecięcych i przypomnieć sobie drewniane zabawki niegdyś tu produkowane. Obecnie działa tu wspaniałe Muzeum zabawek, w którym nie tylko można obejrzeć wzory dawnych klocków, ale również pobawić się nimi. Ciekawymi eksponatami są również stare zdjęcia, na których odnalazł się niejeden Klubowicz. Seniorzy oglądali także współczesne produkty w postaci, łóżek, stolików kawowych, komód, itp.

"Z historią za pan brat" – to tytuł kolejnego spotkania, które tym razem odbyło się w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. Adrian Domagała, pracownik DZPK opowiadał o interesujących zabytkach architektury światowej oraz regionu jeleniogórskiego, zarówno tych odrestaurowanych, jak i czekających na remont. Po prezentacji zdjęć Klubowicze spacerowali po ogrodzie pełnym ciekawych roślin oraz udali się na „orzechobranie”, nawiązując tym samym do tematu naszego kolejnego spotkania o „grzybobraniu” w DZPK, które odbędzie się już 8 listopada o godz. 13.00 w Sobieszowie.

Odbyło się „Spotkanie integracyjno/poznawcze z elementami planowania rozwoju Klubu Seniora”. To już drugie spotkanie z Marcinem Sobaszkiem, znakomitym coachem (wymowa - kołczem), czyli trenerem personalnym, które przyniosło wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu we wspólnym gronie. Pan Marcin zaprezentował członkom Klubu Seniora „Młodzi Duchem” techniki motywacyjne oraz integracyjne. Efektem spotkań z coachem jest samodzielnie zrealizowana przez klubowiczów pierwsza impreza – ognisko integracyjne.

W ostatni piątek miesiąca „Młodzi Duchem” odwiedzili Teatr Norwida w nowej siedzibie, w której obejrzeli najbardziej frywolną z komedii Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii znanego i lubianego, wrocławskiego aktora – Wiesława Cichego. W odważne role zabawnych bohaterów wcielili się znakomici aktorzy Teatru Norwida: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka – Mania, Tadeusz Wnuk oraz Jacek Grondowy.

Zapraszamy na listopadowe spotkania z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”:
- 08.11.2017 r. o godz. 13.00 - Wirtualne „Grzybobranie”. Wstęp wolny.
O interesujących gatunkach grzybów z regionu jeleniogórskiego oraz o ciekawostkach z nimi związanych opowie Maja Marcinkowska, pracowniczka Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Interesujące gatunki będzie można zobaczyć również pod mikroskopem. (Zbiórka o godz. 12.25 na przystanku MZK Osiedle Orle – bilet autobusowy we własnym zakresie).

- 15.11.2017 r. o godz. 16.00 - Koktajle pełne zdrowia. Wstęp wolny.
Jak układać dietę bogatą w witaminy oraz jak wyrównać poziom cukru opowie przedstawicielka projektu biznesowego „Tylko dla kobiet” działająca we współpracy z firmą Oriflame. Podczas spotkania seniorzy sami przyrządzą produkty wellness, czyli zdrowotne koktajle, które dają dużo pozytywnej energii, poprawiają cerę, a nawet pomagają zachować młodość. Spotkanie będzie połączone z degustacją. Siedziba Przystani Twórczej.

- 22.11.2017 r. o godz. 16.00- Makrobiotyka z Marią Maczkowską. Wstęp wolny.
Autorskie spotkanie na temat makrobiotyki, która wpływa na zdrowie duchowe oraz cielesne poprowadzi członkini Klubu Seniora Maria Maczkowska. Klubowicze dowiedzą się jak jedzenie i jego jakość, oddziałują na nasze życie – na zdrowie, dobre samopoczucie i szczęście. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdrowotne mandale. Siedziba Przystani Twórczej.

- 29.11.2017 r. o g. 16.00 – Biesiadne Andrzejki. Wstęp wolny.
Wspaniała zabawa andrzejkowa z oryginalnymi wróżbami wybranymi przez seniorów. „Młodzi Duchem” wspólnie zaśpiewają piosenki biesiadne. Każdy uczestnik przynosi poczęstunek. Siedziba Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
617
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group