Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2510
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Listopad z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Wtorek, 31 października 2017, 8:13
Aktualizacja: 14:00
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Listopad z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Seniorzy w październiku odwiedzili Muzeum zabawek w Zorce, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, obejrzeli spektakl „Mąż i żona” Teatru Norwida oraz spotkali się ponownie z coachem (kołczem), a także samodzielnie zrealizowali swoją pierwszą imprezę – ognisko integracyjne. Czas na kolejne spotkania Klubu Seniora do Przystani Twórczej. Wstęp jest wolny.

Podróż do dziecięcych wspomnień w Muzeum zabawek firmy Zorka odbyli „Młodzi Duchem”. Członkowie Klubu, którzy pracowali w tej firmie zaproponowali, by udać się w podróż do lat dziecięcych i przypomnieć sobie drewniane zabawki niegdyś tu produkowane. Obecnie działa tu wspaniałe Muzeum zabawek, w którym nie tylko można obejrzeć wzory dawnych klocków, ale również pobawić się nimi. Ciekawymi eksponatami są również stare zdjęcia, na których odnalazł się niejeden Klubowicz. Seniorzy oglądali także współczesne produkty w postaci, łóżek, stolików kawowych, komód, itp.

"Z historią za pan brat" – to tytuł kolejnego spotkania, które tym razem odbyło się w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. Adrian Domagała, pracownik DZPK opowiadał o interesujących zabytkach architektury światowej oraz regionu jeleniogórskiego, zarówno tych odrestaurowanych, jak i czekających na remont. Po prezentacji zdjęć Klubowicze spacerowali po ogrodzie pełnym ciekawych roślin oraz udali się na „orzechobranie”, nawiązując tym samym do tematu naszego kolejnego spotkania o „grzybobraniu” w DZPK, które odbędzie się już 8 listopada o godz. 13.00 w Sobieszowie.

Odbyło się „Spotkanie integracyjno/poznawcze z elementami planowania rozwoju Klubu Seniora”. To już drugie spotkanie z Marcinem Sobaszkiem, znakomitym coachem (wymowa - kołczem), czyli trenerem personalnym, które przyniosło wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu we wspólnym gronie. Pan Marcin zaprezentował członkom Klubu Seniora „Młodzi Duchem” techniki motywacyjne oraz integracyjne. Efektem spotkań z coachem jest samodzielnie zrealizowana przez klubowiczów pierwsza impreza – ognisko integracyjne.

W ostatni piątek miesiąca „Młodzi Duchem” odwiedzili Teatr Norwida w nowej siedzibie, w której obejrzeli najbardziej frywolną z komedii Aleksandra Fredry „Mąż i żona” w reżyserii znanego i lubianego, wrocławskiego aktora – Wiesława Cichego. W odważne role zabawnych bohaterów wcielili się znakomici aktorzy Teatru Norwida: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka – Mania, Tadeusz Wnuk oraz Jacek Grondowy.

Zapraszamy na listopadowe spotkania z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”:
- 08.11.2017 r. o godz. 13.00 - Wirtualne „Grzybobranie”. Wstęp wolny.
O interesujących gatunkach grzybów z regionu jeleniogórskiego oraz o ciekawostkach z nimi związanych opowie Maja Marcinkowska, pracowniczka Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Interesujące gatunki będzie można zobaczyć również pod mikroskopem. (Zbiórka o godz. 12.25 na przystanku MZK Osiedle Orle – bilet autobusowy we własnym zakresie).

- 15.11.2017 r. o godz. 16.00 - Koktajle pełne zdrowia. Wstęp wolny.
Jak układać dietę bogatą w witaminy oraz jak wyrównać poziom cukru opowie przedstawicielka projektu biznesowego „Tylko dla kobiet” działająca we współpracy z firmą Oriflame. Podczas spotkania seniorzy sami przyrządzą produkty wellness, czyli zdrowotne koktajle, które dają dużo pozytywnej energii, poprawiają cerę, a nawet pomagają zachować młodość. Spotkanie będzie połączone z degustacją. Siedziba Przystani Twórczej.

- 22.11.2017 r. o godz. 16.00- Makrobiotyka z Marią Maczkowską. Wstęp wolny.
Autorskie spotkanie na temat makrobiotyki, która wpływa na zdrowie duchowe oraz cielesne poprowadzi członkini Klubu Seniora Maria Maczkowska. Klubowicze dowiedzą się jak jedzenie i jego jakość, oddziałują na nasze życie – na zdrowie, dobre samopoczucie i szczęście. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdrowotne mandale. Siedziba Przystani Twórczej.

- 29.11.2017 r. o g. 16.00 – Biesiadne Andrzejki. Wstęp wolny.
Wspaniała zabawa andrzejkowa z oryginalnymi wróżbami wybranymi przez seniorów. „Młodzi Duchem” wspólnie zaśpiewają piosenki biesiadne. Każdy uczestnik przynosi poczęstunek. Siedziba Przystani Twórczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group