Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5980
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lewy biznes z Papieżem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 lutego 2008, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: AGA
Fot. AGA
Uwaga! Firma naciąga na kupno numizmatu z Janem Pawłem II. To propozycja dla naiwnych i wyrzucenie pieniędzy w błoto. I przestroga nie tylko dla kolekcjonerów monet

Do wielu gazet codziennych i tygodników dołączono w pierwszych dniach stycznia dodatek “Ważny komunikat” pochodzący od “Skarbnicy Narodowej” i zachęcający do kupna unikalnego numizmatu z wizerunkiem Jana Pawła II. “Skarbnica Narodowa” przedstawia się w nim jako oficjalny dystrybutor: Mennicy Stanów Zjednoczonych, Brytyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Mennicy Królestwa Hiszpanii, Ludowego Banku Chin, Mennicy Austriackiej oraz Mennicy Fińskiej.

– Z komunikatu dowiadujemy się, że numizmat wyemitowano w 2008 roku dla upamiętnienia I pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny a Skarbnica “...ma zaszczyt jako pierwsza i jedyna dystrybuować go w Polsce ...”. Numizmat został wykonany w rzekomo prawdziwym srebrze, a emisja jest ograniczona do 25 tys. egzemplarzy. W dalszej części komunikatu przedstawiono zdjęcia oraz dokładny opis awersu i rewersu monety, które “zostały zaprojektowane przez jednego z najbardziej cenionych projektantów” (jakiego? – nie podano) – wyjaśnia Jadwiga Reder-Sadowska.

Każda rodzina może ubiegać się tylko o jeden egzemplarz, po okazyjnej cenie 29 złotych plus 8 złotych za pakowanie i przesyłkę. “Do każdego egzemplarza będzie dołączony indywidualnie numerowany Certyfikat Autentyczności”. Komunikat zawiera również szczegółową instrukcję dotycząca rezerwacji. W tym celu należy w ciągu 10 dni odesłać kartę rezerwacyjną lub zadzwonić jak najszybciej pod numer specjalnej linii rezerwacyjnej.

Rzecznik konsumenta przestrzega, że bez względu na to, czy wyślemy kartę rezerwacyjną czy zadzwonimy pod wskazany numer telefonu – podajemy swoje dane osobowe oraz wyrażamy zgodę na ich przetwarzanie i udostępnianie innym “starannie wybranym” firmom. – Zgodnie z obietnicą w komunikacie, po złożeniu rezerwacji, niezwłocznie otrzymujemy ze Skarbnicy przesyłkę z napisem “Ważne dokumenty – prosimy niezwłocznie otworzyć!”. Należy się z nimi bardzo dokładnie zapoznać – dodaje.

Okazuje się bowiem, że oprócz potwierdzenia przyjęcia pierwszej rezerwacji, jest to informacja o kolejnej “ściśle limitowanej kolekcji” (10 tys. sztuk), również z wizerunkiem Jana Pawła II, za cenę 59,90 złotych. – Podpisanie i odesłanie kolejnej karty rezerwacyjnej na adres przegródki pocztowej (w przekonaniu, że dotyczy pierwszego zamówienia) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przysyłanie raz w miesiącu kolejnych emisji z kolekcji “Jan Paweł II – Człowiek który zmienił świat” w cenie 119 złotych za sztukę” – przestrzega Jadwiga Reder-Sadowska.

Zaznacza, że jeżeli zdecydujemy się na kolekcjonowanie kolejnych monet, zawsze powinniśmy zostawiać kserokopie dokumentów, na których składamy swój podpis.

– Firma działająca pod nazwą “Skarbnica Narodowa” stosuje wyjątkowo podstępną metodę naciągania na kupno oferowanych produktów. Bardzo smutne jednak jest to, że w swoich “rozgrywkach” z klientami posługuje się wizerunkiem Papieża, a wiele osób, zwłaszcza starszych, daje się na to nabrać – mówi rzecznik.

Skarbnica Narodowa i Mennica Polska to dwie różne spółki. Skarbnica Narodowa Sp. z o.o. należy do europejskiej grupy Samlerhuset BV, zajmuje się dystrybucją monet i okolicznościowych medali w Austrii, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz od 2005 roku w Polsce. (więcej: www.skarbnicanarodowa.pl). Mennica Polska S.A. (spółka notowana na GPW) istnieje od 1766 roku, produkuje wyroby monetarne i grawersko-medalierskie, kreuje nowoczesne techniki i narzędzia realizowania płatności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy____ 1-02-2008 10:07
Ktoś po prostu postanowił zagospodarować skarpeciane oszczędności :) A obrazek papieża pomaga tylko w nakierowaniu akcji na odpowiednią grupę. Dość prymitywna, ale skuteczna socjosztuczka :)
~jelek 1-02-2008 11:02
a co na to zrecznik? czy tylko będzie nas pzrestzregał a sam nie wystąpi do prokuratury?
~jeleniogórzanka 1-02-2008 11:50
Ja również dostałam taką propozycję, ale nie skusiłam się na taką ""okazję".
~znów błędy 1-02-2008 11:54
Hoho "Jelonka" błędy ortograficzne wali już nawet w tytułach artykułów!! Od kiedy papież piszemy z dużej litery? Nawet za rządów PiS nie było takiego wymogu;-). Z dużej litery piszemy tylko nazwy urzędów jednoosobowych np: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej (urząd jednoosobowy), Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze ale prezydent elekt, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński (godność, osoba), komendant Ciosmak. Polecam lekturę słowników ortograficznych, każdemu mogą zdarzać się błędy ale u dziennikarzy kształtujących u czytających ortografię, nie powinny i to nagminnie.
~do 11:54 1-02-2008 13:27
... a słyszałeś o czymś takim ... jak szacunek? Może to być szacunek do matki i wtedy piszemy przez M; W tym przypadku jest to szacunek do Ojca Świętego ... A tak swoją drogą: strasznie się wymądrzasz i jesteś tragicznie małostkowy!
~jacek 1-02-2008 14:27
a może jelonka po prostu chciala oddac czesc osobie papieza? nie pomyslales o tym? uzyj najpierw mozgu zanim bedziesz kogos poprawial
~to ja od błędów 1-02-2008 16:11
Jeśli chodzi o szacunek to jak najbardziej się należy, można go wyrazić na wiele różnych sposobów, jeśli chodzi o duże litery nie mam nic przeciwko a nawet jestem za pisaniem np.: Ojciec Święty Jan Paweł II - bo tak jest poprawnie. W tym konkretnym przypadku do którego się przyczepiłem w tytule wg mnie nie chodzi o głowę kościoła tylko o monetę z jego (jeśli ktoś woli to Jego) wizerunkiem, czyli o przedmiot. Użycie dużej litery uważam za błąd, który mnie osobiście razi. Proszę sprawdzić na portalach katolickich jak to słowo jest tam pisane i proszę im też zarzucić brak szacunku dla osoby papieża Jana Pawła II !!
~jeszcze raz ja 1-02-2008 16:15
Z tego wszystkiego sam walnąłem błęda - powinno być głowa Kościoła, ale jak napisałem wcześniej błędy zdarzają się każdemu.
~nabrany 1-02-2008 21:34
mnie nabrali i mam pytanie bo na poczcie już jest przesyłka za zaliczeniem 61zł i teraz jak jej nie odbiorę to mnie ta firma nie będzie juz nękać?
~jeleniogórzanka 1-02-2008 22:38
Do "nabranego": Według prawa konsumenta masz prawo zrezygnować z przesyłki, a jedynym kosztem jaki miałbyś ponieść jest koszt zwrócenia przesyłki pocztą.
~Jacek 22-04-2008 11:30
Miałem problem z tymi niechcianymi przesyłkami od "skarbnicy narodowej". Rozwiazałem go w bardzo prosty sposób: udałem sie poprostu do swojego Urzedu pocztowego i złożyłem pismo o natychmiastowe i bezterminowe wstrzymanie dostarczania przesyłek od niechcianego nadawcy, argumentując to złą jego sławą oraz liczymi niekorzystnymi publikacjami w mediach i wypowiedziami licznego grona wrecz zdesperowanych odbiorców nichcianych przesyłek. Ponadto poinformowałem nadawcę, iż od tej chwili to daremny jego trud i zbedne koszty na pokrywanie kosztów kolejnych przesyłek, które do mnie i tak nie docierają. No i mam potwierdzony dokyment z działu doręczeń poczty, iż taką blokadę założyłem. Dobrze jest "na wszelki wypadek" poinformować o całym zajściu. Pozdrawiam.
~numizmatyk 2-09-2008 20:24
Aż oczy bolą jak się czyta ten prosty artykuł. Od ponad roku kolekcjonuję numizmaty ze skarbnicy i jeszcze nie musiałem nic reklamować. Wystarczy czytać to co się podpisuje, a nie jak sroki skakać do tego co się błyszczy. Co kilka tygodni, miesięcy mam u siebie nową ofertę numizmatów i zawsze po przeczytaniu kuponu wiem co mogę nabyć, za ile, i czy jest to kolekcja, czy jedna moneta. Po przeczytaniu tego tekstu widzę, że nawet autor nie przeczytał uważnie kuponu, a już napisał co wymyślił. Najpierw czytajmy, a później piszmy!!!
~dziśjestpiątek 12-09-2008 17:01
Skarbnica znów oszukuje! Dzisiaj do gazety codziennej dodano ulotke promującą ,,Oficjalnego Srebrnego Orła Stanów Zjednocznonych Ameryki Północnej''.SN twierdzi , że posiada 10 000 monet, a każda rodzina może sie ubiegać o jedną monetę.Tym bardziej, że ''liczba rezerwacji znacznie przekrocy liczbe monet''.Ale firma zapewnia: ,,Aby zapewnić każdemu uczciwą szansę zdobycia monety [b] z indywidualnie numerowanym Certyfikatem Autentyczności [/b] SN będzie rezerwować. W dodatku [u] ,, nie ponoszą Państwo żadnego ryzyka'' [/u]. AKURAT!!! Radzę nie odpisywać, ponieważ możecie się spodziewac nieprzyjemnej niespodzianki.
~polak maly 6-05-2009 9:55
SN naciąga ludzi, którzy się nie znają na temacie albo nie są poprostu kolekcjonerami. Monety są jedne i bite przez Mennice narodową, a inne są jedynie medalikami o znikomej wartości numizmatycznej i kolekcjonerskiej... Chyba że sprzedają monety bite przez oficjalne mennice innych krajów... Ale model jest prosty jak konstrukcja cepa: kup pierwszą tanio a za resztę zapłacisz jak za zboże... a kupując pierwszą zobowiązujesz się do zakupu kolejnych w określonej cenie
~ted 18-07-2009 21:38
sprzeczacie się o wielkość litery, a zatracacie właściwy sens wypowiedzi. Można tak w nieskończoność rozwijać temat, a chodzi o to, żeby przestrzec przed okradaniem ludzi i to jest istotne.
~Berjer 1-09-2009 20:31
Dziś 1.9.09 r. "Skarbnica Narodowa" wykorzystuje okazję i rozprowadza w Warszawie ulotkę o nowej "okazji". Niezwykły medal "Kampania Wrześniowa" wykonany w najczystrzym srebrze (999/1000) - oczywiście w limitowanej emisji. Powyższe wypowiedzi tych co już dali się nabrać - ustrzegły mnie przed tą "okazją". Dziękuję Wam.
~renata333 20-04-2011 21:52
i ja dzisiaj zamówiłam te medale, ale po przeczytaniu tych opinii zrezygnowałam; wysłalam meila, a nawet jak przyslą to odeslę:)thx
~nabrana patriotka 22-01-2015 15:54
a ja mam przesyłki bez poręczenia i bez stempla pocztowego. Zgodziłam sie na jeden pierwszy medal za który zapłaciłam. Później nie wiedziałam co zrobić z następnymi wkładanymi do skrzynki pocztowej bez awizo. Czekałam nie otwierając trzech przesyłek, aż ktoś zgłosi się. No i zgłosiła się kancelaria prawna z Wrocławia. To ja też oddałam sprawę do prawnika. Dziwne że Urzędy Państwowe wiedzą o tej działalności i nie wchodzą , aby zatrzymać ten proceder. Ta firma nie powinna czyniąc to nosić nazwy, bo nazw ta jest dla Polaków świętością.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group