Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6288
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lekarz pogotowia stwierdził, że chorą trzeba zawieźć do szpitala i… odjechał bez niej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 marca 2013, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 8 marca 2013, 7:30
Autor: Mea
– Lekarz z jeleniogórskiej karetki pogotowia odmówił zabrania mojej mamy do szpitala, mimo że stwierdził uraz biodra, nieprawidłowości w pracy płuc i zasugerował, by jak najszybciej zawieźć mamę do… szpitala – mówił oburzony pan Marian, mieszkaniec Michałowic. Lekarz odmówił nam komentarza w tej sprawie z powodu – jak stwierdził – tajemnicy lekarskiej.

- Moja mama 2. stycznia br. upadła i doznała urazu głowy, była hospitalizowana w Złotoryi, gdzie po założeniu szwów wypisano ją do domu z bólem nogi, ale mogła samodzielnie chodzić. W poniedziałek (4 marca) ok. godz. 15.00 wezwałem pogotowie do mojej 91-letniej mamy, która od kilku dni odczuwała silny ból prawej nogi i postępujący jej niedowład oraz ból w okolicach klatki piersiowej. Podawane leki przeciwbólowe nie pomagały – opowiadał mężczyzna.

- Wezwane pogotowie przybyło w zwyczajowo przyjętym czasie. Lekarz, który przyjechał karetką stwierdził uraz biodra i dodatkowo nieprawidłowości w pracy płuc. Zasugerował odwiezienie mamy do szpitala, jak to określił: „im szybciej tym lepiej”, jednocześnie odmawiając wykonania tej usługi przez pogotowie, które było już na miejscu. Stwierdził, że od tego typu transportu są inne jednostki. Moje pytanie, czy zna szybszy transport od pogotowia, pozostawił bez odpowiedzi i odjechał - mówił mieszkaniec Michałowic.

- Wijącą się z bólu mamę, musiałem sam znieść na rękach po schodach, skazując ją na dodatkowe cierpienie i narażając na kolejne urazy, bo stan uszkodzonego biodra mógł się pogorszyć. Zawiozłem ją jak najszybciej samochodem osobowym do szpitala w Jeleniej Górze. Tam wszyscy pracownicy, począwszy od Izby Przyjęć po personel Oddziału Ortopedii, gdzie przyjęto mamę na leczenie, wyrażali zdziwienie, zawstydzenie, a także oburzenie, że lekarz nie zabrał mojej mamy karetką. Okazało się, że miała pęknięte biodro i musiała przejść operację – powiedział pan Marian. - Z pewnością napiszę skargę na tego, moim zdaniem, nieodpowiedzialnego lekarza – dodał.

Zastępca dyrektora do spraw medycznych Maciej Kaczmarek zapewnił, że po złożeniu skargi przez rodzinę pacjentki, zostaną podjęte kroki, by sprawę wyjaśnić. – W notatce, którą napisał lekarz jest informacja o urazie uda i trzeszczeniu w płucach oraz o wyczuwalnym tętnie i braku cech złamania. Według lekarza ta pani nie wymagała przewiezienia do szpitala – poinformował Maciej Kaczmarek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz

~Snajper. 7-03-2013 8:00
PANIE KACZMAREK PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA SWOICH PRACOWNIKÓW !!!!!!!!!!!
~ 7-03-2013 8:05
Zamiota pod dywan jak zawsze,lekarze to jedna wielka mafia!
~joł 7-03-2013 8:17
nie róbmy z karetki taxówki. Skoro sam pan dowiózł to po co te żale? a może karetka była potrzebna do kogoś potrzebującego? skoro była w szpitalu wcześniej, to co to za szpital, że nie zrobił wcześniej prześwietlenia?? KARETKA TO NIE TAXÓWKA. lekarz z POZ powinien pacjentke zbadać, załatwić transport sanitarny. Pogotowie przyjezdza do spraw "nagłych" . Jak sama nazwa mówi - nagła znaczy że stała się nagle. A tu czytam, spital w złotoryi 2 dni wcześniej. ludzie, zastanówcie się, bo może taka właśnie karetka byc potrzebna waszemu dziecku które zadławi się w szkole, zasłabnie, zostanie potrącone. A z lenistwa karetki sa wykorzystywane nie tak jak być powinny!!
~a podać 7-03-2013 8:22
nazwisko konowała ,któremu nie pozwolł bym leczycć swoje pluskwy.
~tromk 7-03-2013 8:23
Chcieliscie tuskolandie no to macie , po co teraz te gorzkie żale.
~jakoś będzie 7-03-2013 8:25
A czy mamę pana Kacz... też pozostawiono by w domu bez opieki? Ciekawy jestem co wtedy powiedziałby ten pan na temat decyzji lekarza pogotowia. Oj ten biedny kraj !!! Tylko prywata, wszędzie prywata i wszędzie lepsi i gorsi obywatele. Ale pan Kacz... musi pamiętać, że nie zawsze będzie na tym stanowisku! A jeżeli toleruje takie haniebne postępowanie lekarzy wobec ludzi starych (których ponoć nie warto leczyć !!!) to kiedy już ten pan spadnie z obecnego stołka - to jego rodzinę i jego osobę - może też dosięgnąć TA UZNANA przez niego PRAKTYKA, obecnie stosowana. Życie kołem się toczy - pamiętajcie doktory !!!
~do ~joł 7-03-2013 8:26
Jesteś tak skrajnie pusty, że próżnia przy Tobie wydaje się nie do przebicia. Idąc tokiem Twojego myślenia, może nie powinieneś się tutaj wypowiadać? Takie forum to nie miejsce na zdemo...lizowane uwagi kre...
~ 7-03-2013 8:28
gdyby to lekarza mama była na miejscu tej pani to by zapewne śmigłowiec wezwał!dobrze,ze nie wręczył jeszcze wizytówki prywtnej karetki,bo narobiło sie w tej Jeleniej tego sporo
~27 7-03-2013 8:35
panie Marianie prosimy o imię i nazwisko tego sk*** w białym kitlu!
~Obywatel_ 7-03-2013 8:53
Czyżby odgórna dyrektywa by uzdrawiać w ten sposób zadłużone instytucje? Kilka dni temu było to samo ale z 2,5 letnią dziewczynką.
~28 7-03-2013 8:57
Tak nie można, to jest skandal, dyrekcja jestem pewien wyciągnie w stosunku do winnego konsekwencje.
~ 7-03-2013 9:05
Do 08.17- zycze ci, zeby twoja mama nie znalazla sie w takiej sytuacji. Lekarz mial zabrac staruszke do szpitala,to nie podlega nawet dyskusji!
~Ja 7-03-2013 9:18
Lekarz pewnie uznał, że stan jest beznadziejny i nie chciał narażać szpitala na zawyżoną statystykę sgonow. no cóż, a może miał inne jeszcze zlecenia do ciężkich przypadków nie cierpiacych zwloki. Dajmy mu spokoj i nie wyzywajmy sie na lekarzu, to też nie fer.
~okłamany 7-03-2013 9:24
Koronografia którą miałem w tymże szpitalu miała trwać ok pół godziny, bezboleśnie a trwała półtorej a przez cały ten okres czułem tak potworny ból zarówno w miejscu ukłucia jak i w klatce piersiowej.Gdy mówiłem o tym lekarzowi wijąc się z bólu,poprostu mi nie wierzył.
~sarna 7-03-2013 9:29
Mojego męża też nie zabrali no dali mu leki ale potem musiałam pojechać z nim na nocny dyżur do przychodni w szpitali a pan doktor który tam był stwierdził że on nic innego nie zrobi co zrobili lekarze z pogotowia i że oni powinni go zabrać do szpitala . Był chamski i sprawiał wrażenie że dyżuruje tam za karę !! Jego słowa były takie " no skoro już pan tu jest to muszę pana przebadać" normalnie z łaską jakąś to mu podziękowaliśmy ! Taka jest nasza służba zdrowia!
~ 7-03-2013 9:37
Lekarze też ludzie i popełniają błędy.
~ 7-03-2013 9:56
opublikować nazwisko tego pseudolekarza na forum!
~Maria.M 7-03-2013 9:58
Podobny horror przeżyłam 2 tygodnie temu w szpitalu w Kowarach.97 letnia kobieta została przewieziona karetką z krwotokiem z przewodu pokarmowego do szpitala w Kowarach .Po paru godzinach zawiadomiono ,że jest "do odebrania" w izbie przyjęć.Tydzień wcześniej groziła jej amputacja nogi.W szpitalu w Jeleniej Górze udało się lekarzom udrożnić nogę,ale po zabiegu chora straciła kontakt ze światem,odpowiadała na pytania ale bez logiki.Noga była ukrwiona ale sina i spuchnięta.Ze szpitala w Jeleniej Górze została przewieziona do Sosnówki bez żadnych ceregieli.Po tygodniu z pogarszającym się stanem zdrowia,całkowicie leżąca,znalazła się w Kowarach.Tu podobno ja zbadano,stwierdzono,że krwotok ustąpił i polecono ją odebrać.Na pytanie w jaki sposób,nie było odpowiedzi, to nie należy do szpitala.
~korina 7-03-2013 9:58
czy Pan Maciej Kaczmarek to ten stomatolog z Cieplic=świetny z resztą czy zbieżność nazwisk??
~Zabójca 7-03-2013 10:06
Staruszków nie opłaca się zabierać do szpitala, bo staruszki nie płacą podatków
~Leoś Kotwica 7-03-2013 10:15
Do Marii M : nie bardzo rozumiem co wywołało ten horror który przeżyłaś...To według Ciebie i tego co opisałaś, to karetka miała jeszcze zawieść tę panią do domu ??? A co by było gdyby w tym czasie była potrzebna na przykład do kogoś kto dostał zawał albo miał wypadek ? No ludzie, bez przesady...Trochę więcej obiektywizmu w ocenie.
~vg 7-03-2013 10:18
Polska rzeczywistość i dziwić się że Ludzie uciekają z tak dobrego kraju !!!
~cg Maria M. 7-03-2013 10:22
Gdyby to było możliwe z wielka radością zawieżlibyśmy swoim autem,ale nie była w stanie przyjąć pozycji siedzącej.Po prawie godzinnej dyskusji wystawiono zlecenie i przewieziono chora sanitarka w pozycji leżącej.Za 3 dni po następnym krwotoku zmarła.Dzięki Bogu,że w łóżku a nie na ceratowej kozetce w gabinecie zabiegowym gdzie spędziła kilka godzin.Nie wiem czym kierowali się ludzie dla których miałam wielki szacunek,bo uważałam,że pełnią ważną służbę społeczną troszcząc się o chorych.Nie rozumiem o co tu chodziło czy o oszczędność na staruszce i tak skazanej na śmierć,czy zupełny brak empatii.Przecież to był żywy człowiek który mimo starości i choroby ma swoją godność.
~PAWELL 7-03-2013 10:25
to nie lekarz to hiena! to hańba dla gatunku ludzkiego! co mogę jeszcze gorszego powiedzieć?czuję obrzydzenie, jeśli widzę w kimś brak tego, co najbardziej ludzkie
~taknasleczą 7-03-2013 10:35
Różne pogotowia, ambulatoria nocne, opieki świateczne to w wielu miastach prywatne firmy, którym najbardziej opłacałoby sie w ogóle nie wyjeżdżać do wezwań, bo forsę z NFZ biora ryczałtem, a juz transport chorego to dla nich dopust boży. Tak nas Tusk urządził.
~ 7-03-2013 10:40
a co temu głupiemu konowałowi zależało przecież i tak karetka wracała do szpitala więc co za różnica czy z pacjentką czy bez ????
~` 7-03-2013 10:47
mojego męża też nie mieli ochoty zabrać bo jak to Pan ratownik stwierdził: może to jakiś skurcz jelita albo zatrucie... pod wpływem moich nacisków jednak został zabrany, po przyjeździe chirurg stwierdził ostry stan wyrostka robaczkowego a w trakcie operacji okazało się że wyrostek się rozlał a mój mąż walczył z zapaleniem otrzewnej... tak, tak - jak zwijasz się z bólu, masz ponad 39 stopni gorączki, wymiotowałeś to zapewne tylko niegroźny skurcz jelit...
~ 7-03-2013 10:52
Do 10:22 Bardzo współczuję.Lekarze to konowały, sama miałam z nimi kontakt za który do dziś nie chcę mieć z nimi nic do czynienia.Siedem lat temu znalazłam się ze skierowaniem z przychodni w szpitalu z wielkim bólem brzucha.Lekarz zbadał mnie pobrali krew i na poczekalni kazał czekać.Czekałam cierpliwie od 9 rano do 14 godz.Weszłam ponownie do gabinetu,ale tam już lekarza nie było.Po prostu lekarz zapomniał o mnie.W rejestracji powiedziałam ze natychmiast idę do gazety was opisać i wróciłam do domu.Zrobił się szum i znajoma pielęgniarka prosiła bym wróciła do szpitala.Ale ja już ich miałam dosyć i postanowiłam ze nigdy więcej do tych konowałów.
~ 7-03-2013 10:57
no, taaak, dawnioooo dawnoooo temu, czekano aż się zaczerwieni, mocno zaczerwieni, a teraz ...ma się mocno... zazielenić czy jak ?
~DIABLOJG 7-03-2013 11:16
W ZSRR w latach jeszcze 60-tych już dzis taki typ wylądował by w łagrze minimum na 15 lat , za wszelkiego rodzaju potknięcia zawodowe, łapówki lub takie podejście do pacjenta... Chcieliśmy demokracji i jest ...... Lekarz robi co chce , żadnych procedur......A moze i lepiej , ze tej pani nie zabrali.. w karetkach lubią podawać pavulon... żeby pacjent sie rozluźnił...na dobre...
~ 7-03-2013 11:17
no tak, nasza jelonkowa osobowość wieloraka, z których każda jest inteligentna inaczej, znowu niesłusznie się wypowiada: staruszkowie jako jedyna grupa społeczna regularnie płaci podatki, a nawet składki zdrowotne sic ! A zus o to szczególnie dba...i US też.Jeśli wierząc tym ,co tu piszą to taki element jak ony "wieloraki",właśnie zadek swój wypasa na naszych "staruszkowych " skladkach, bo swoich nie wnosi, ...Pogratulować sprytu.
~Olo 7-03-2013 11:52
- Panie premierze ! Jak żyć ? - Krótko .
~mkj 7-03-2013 12:05
Nazwisko tego "lekarza" !!
~ 7-03-2013 12:27
Maciej z Cieplic, stomatolog to zupełnie inna osoba. Zbieżność nazwisk. Jeśli chodzi o dobre rady w stylu "sam zawieź chorego do szpitala" proszę brać pod uwagę, że każdy kto to zrobi RAZ więcej takiego głupstwa nie palnie. Dlaczego? bo pierwszeństwo w przyjęciu mają: 1. meneliki i wszelkiej maści awanturnicy, których policja przywozi. 2. szczęśliwcy z karetek PR. Kolejka jest tragicznie długa, tempo przyjmowania 1 pacjent na godzinę max. Ktoś nie wierzy? To spróbujcie otrzymać pomoc w naszym cudownym szpitalu - ostatnio osoba z mojej rodziny spędziła kilka godzin w kolejce a później dzień na SOR bo łóżka na oddziale nie było. Nie żartuję. Nie śmieszy mnie to wcale.
~do bolusia 7-03-2013 12:43
Taki system stworzyli nam nasi kochani politycy! to ich wina ich zasługa! Sapanki były za komuny a SOlidarność ... wsio, co było , jak sie oakzuje ludzkie, masakra!
~blabla 7-03-2013 13:06
To jest POLSKA . W tym konkretnym przypadku nasuwa się jedno pytanie co syn robił i gdzie był przez te kilka dni, może tu trzeba się zainteresować jaką ta starsza pani ma opiekę.
~Gość 7-03-2013 13:37
Wspomniał ktoś o Bukowcu,----- horror!!!!!!!!!!!!!!!!!
~kicikicipies 7-03-2013 14:17
Gość zniósł, zawiózł - znaczy się wszystko było ok. Karetka może być w każdej chwili potrzebna dla kogoś rzeczywiście potrzebującego. A taki transport trwa. Babcię w tym wieku zresztą nawet nie ma po co operować, bo i tak jej się nic nie pozrasta. A że boli? No cóż, takie jest życie, że ma boleć. Jak w tym wieku nie boli, to babcia nie żyje na 100%. Tak więc nie czepiajcie się służby zdrowia. Ludzie chleją, palą, narkotyzują cię, a potem giry po pijaku połamią i zaraz m...a rozdarta na całego : Karetkaaaaaaaaaaaaaaa! Trzeba dbać o zdrowie. Niedługo wejdzie projekt odpłatności 100% za leczenie uszkodzeń i problemów zdrowotnych powstałych pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jak też chorób odnikotynowych (rak płuc i krtani, pochodne). I wielu innych, na które zapracowujemy sami. I dobrze.
~do 14.17 7-03-2013 15:14
w kontekście " Karetka może być w każdej chwili potrzebna dla kogoś rzeczywiście potrzebującego"to może lepiej w ogóle zlikwidować pogotowie itp. pomoc. wylać ratowników na zbity itd.Czy uświadamiasz sobie,że ratownik, ratownik medyczny ?może być o 1 rok od cb mlodszy i uznać cię za starego i procedura taka jak proponujesz,ale dla ciebie i twoich najbliższych. Bo niby dlaczego los ma doświadczać innych a nie ciebie. Planujesz szybko ,jeszcze za mlodu pierdyknąć w kalendarz? Spiesz się, abyś nie dożył traktowania jak powyzej.Niestety , lekarze należą obok policjantow do najbardziej rozpitych grup spolecznych. Np.pan G. pediatra, na dyżur przychodził pijany w 3 lub więcej d
~ten przypad 7-03-2013 15:21
To było w Michałowicach i ten konowaal byl chyba na prochach ,aby tego nie uwzglednic.
~czytający 7-03-2013 15:22
/Coraz więcej mamy zimnokrwistych lekarzy?
~medyk 7-03-2013 16:33
Ludzie, to co się dzieje to nie wina pracowników służby zdrowia tylko tych co zadecydowali o takim systemie, na cały powiat jeleniogórski są dwie karetki z lekarzem ( pewnie lepiej niech wiezie chorą starszą panią a w tym samym czasie w wypadku wykrwawia się dwoje innych ludzi, ktoś inny umiera na zawał - bo karetka taxi wozi innych ). Do przewozu chorych służy transport sanitarny - może nie wiecie, że coś takiego w ogóle jest. Jest też taka instytucja jak Nocna i Świąteczna Pomoc medyczna na miejscu w szpitalu i w formie wyjazdowej do domu pacjenta - to oni powinni zajmować wszystkimi mniej nagłymi przypadkami odciążając pogotowie ( TAM TEŻ JEŹDZI LEKARZ). Co do SOR- u to też proszę wziąć pod uwagę, że wydajność 3 osób jest ograniczona i nie mają oni żadnego wpływu na termin oczekiwania
~HaHa 7-03-2013 17:22
07-03-2013 08:17 | ~joł |: Napisane wyraźnie było, że poszkodowana doznała urazu głowy, a to jednoznacznie kwalifikuje się na wezwanie Pogotowia Ratunkowego i zabranie poszkodowanej do najbliższego szpitala w celu wykonania kontrolnych badań. Poza tym, jak nie masz o czymś zielonego pojęcia, to proszę Ciebie nie zabieraj w takich sprawach głosu!
~do haha 7-03-2013 17:41
Naucz się czytać ze zrozumieniem.
~pola20 7-03-2013 18:38
Zadzwoniłam na Pogotowie,że moja córka ni z tego ni z owego ma 40 stopni gorączki i nic nie kontaktuje i ma 10 lat a Pani z Pogotowia,że mam ją zawieżć do Szpitala,ale zadzwoniłam na Policję i przyjechało Pogotowie ,dali leki i powiedzieli mi ,że jak nie minie gorączka to będzie dobrze iść rano do lekarza domowego a jak coś się będzie działo to na Pogotowie dzwonić.Lekarze z Pogotowia są SUPER tylko te dyspozytorki do kitu...Krystyna.....Która nigdy nie słucha ludzi...paranoja-Pani na emeryturę!!!!
~lesnyludek 7-03-2013 18:40
Pewnych rzeczy chyba nie rozumiecie?????? Karetka jest do ratowania życia, a nie do wożenia jak taxi, bo dostanie się bez kolejki!!!! Żęnada !
~ 7-03-2013 18:56
Do 08.17 Czytaj proste teksty ze zrozumieniem,będzie ci łatwiej żyć. Sytuacja w Złotoryii miała miejsce dwa miesiące temu a nie dwa dni ,co wyrażnie napisano w tekście. Oczywiście że pogotowie to nie taksowka ,ale ono już tam było i jak wykazały badania zostało wezwane zasadnie.Wyobraz sobie załadunek pacjęta do samochodu osobowego z uszkodzonym biodrem.W tej sytuacji zawiódł lekarz,pozostaje pytanie co zrobić aby więcej takich sytuacji nie było.Jutro przecież może spotkać to każdego z nas.
~gg 7-03-2013 20:12
lac ich po p... szczególnie w kowarach na bukowcu chirurgia
~mim 7-03-2013 20:16
Do teraz wiedziałem,że z-cądyrektora d/smedycznych jest dr Zbigniew Markiewicz. Coś sie zmieniło ?
~mario52 7-03-2013 20:40
tajemnica lekarska standard.. 91 lat nie podlega leczeniu.pan lekarz nie będzie wystawiał się na pośmiewisko kolegów COŚ TY TU PRZYWIÓZŁ. PANOWIE DOKTORZY TAK CHĘTNIE MIELIŚCIE WYJEŻDŻAĆ DO PRACY ZA GRANICĘ. CO ZA KRAJ ŻE TU TYLKO MACIE PROBLEMY
~remigiusz 7-03-2013 21:01
uffff.....powinniśmy wysluchać wersji lekarza. Choć i tak uważam, że powinien zabrać panią do szpitala. Uważam też, że każdy powinien uis...ć symboliczną oplatę za taki transport ( opłata nie może być warunkiem) np 10 zł. Znajomi mojego dziadka często dzwonią po pogotowie, bo maja lekarza bez kolejki i z transportem. I tak po 3 razy w tygodniu. Zasatanówcie się nad tym, bo trudno o jedna miarę dla wszystkich przypadków.
~Ryś z Klanu 7-03-2013 21:15
Szpital jest od tego,żeby leczyć,nie jest jednostką nastawiona na zysk.Karetki pogotowia są od tego,żeby wozić pacjentów.W Europie jakoś to funkcjonuje, u nas jak zwykle mamy problem.Czyżby chodziło kasę?ZUS w 2012 roku wypłacił ponad 212 mln zł nagród dla wszystkich pracowników,średnio po 4,5 tyś na czaszkę.Posłowie nagrody po 40 tyś,cała budżetówka dostaje 13 pensje,itd,itp. Można by tak długo wyliczać.Ale jest przecież super!Wg Niesiołowskiego szczawiu i ulęgałem mamy pod dostatkiem-Żebyśmy tylko wszyscy po tym nie skończyli ze s...zką. (bo nas pogotowie nie zawiezie)
~amnezja1 7-03-2013 21:26
Moj sasiad po pijanemu wjechal na drzewo po tygodniowym pobycie w szpitalu wypisal sie bo niemial ubezpieczenia i teraz najlepsze DO DOMU HRABIEGO PRZYWIEZLI KARETKA.A moj tato z podejzeniem urazu glowy zostal przewozony od szitala do szpitala autem prywatnym.To jest smieszne i powinno sie o tym pisac,to co opisalam to jedno z wielu takich przykrosci jakie spotkalo mojego tate od strony pogotowia
~do amnezja 7-03-2013 21:41
to moze gość po wypadku nie mógł chodzić. a jeżeli chodzi o odwóz do domu to pogotowie nie odwozi, jak już to szpitalna karetka. a jak większość z was nie wie pogotowie i szpital to dwie odrębne firmy. może twoj tato mógł chodzić. a skoro mógł to mógł dojść do szpitala. I do krytyka 5 postów wyżej pacjenta a nie pacjęta tłuku!
~ 7-03-2013 22:38
Przypominam sobie, jak zwalniał doświadczonych kierowców ten,że właśnie Maciek, by standardy podnieść, w czołówce reformatorów być, a takiego "fachurę" trzyma.
~ 7-03-2013 22:59
nazwisko tego .... niech inni wiedzą jak się kończy gdy zmusza się ludzi do korzystanie z zaprzyjaźnionej firmy transportowej (bo to na pewno było przyczyną) śmieć jeden tak szanuje przysięge Hipokratesa
~marek 58500 8-03-2013 2:59
Rodzina winna złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej o popełnieniu przestępstwa polegającym na zaniechaniu obowiązków i narażaniu pacjętki na utratę zdrowia i życia. Takim Lekażem powinien zając sie prokurator i winno się złożyć skargę do Ministerstwa Zdrowia o podjecie czynności kontrolnych
~ 8-03-2013 12:59
trzeba sie uczyc bylo, i tez by wam sie dobrze zylo zazdrosnicy
~Bambo 10-03-2013 17:49
Lekarz odmówił komentarza.... Kpina. Wywalił bym go z pracy na ...
~NPR 20-07-2018 12:08
Karetka powinna wyjeżdżać tylko do stanów nagłego zagrożenia życia.... Ludziska wstrętne do wszystkiego wzywają boli brzuszek już pogotowie... Jesteście nie zaradnym społeczeństwem na szczęście z powrotem jest możliwość ukarania za bezpodstawne wezwanie zrm.... Karać chory naród są POZ są nocne dyżury wszędzie można uzyskać pomoc ale po co ? I jeszcze menda powie że płaci podatki.... Koszmar

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group