Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6196
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legalne oglądanie filmów i seriali w Internecie – jak korzystać z serwisów VOD?

Wiadomości: Polska
Czwartek, 6 lutego 2020, 13:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 lutego 2020, 9:54
Autor: ts
Fot. ts
Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się serwisy VOD (z języka angielskiego skrót od Video on Demand, czyli wideo na życzenie). Oferują one dostęp do bogatych bibliotek filmów i seriali, które można oglądać właściwie w każdej chwili. W Polsce działa kilka godnych uwagi platform tego typu, między innymi Netflix oraz HBO GO, warto więc pamiętać o ich istnieniu i wiedzieć, na jakich zasadach one działają. Oglądanie ciekawych produkcji jest bowiem fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu, zarówno w samotności, jak i z rodziną lub przyjaciółmi.

Serwisy VOD - jak z nich korzystać?
Zasada korzystania z platform streamingowych jest bardzo prosta - wystarczy mieć dowolne urządzenie z dostępem do Internetu - laptop, tablet, telewizor czy nawet smartfon. Użytkownik zakłada w wybranym serwisie konto, co miesiąc opłaca abonament i ma możliwość oglądania dostępnych filmów i seriali w nielimitowanych ilościach. Większość z takich stron proponuje potencjalnym klientom darmowy okres próbny, w czasie którego można zorientować się w ofercie, obejrzeć wybrane przez siebie materiały i podjąć decyzję, czy chcemy nadal korzystać z usługi i za nią płacić, czy też nie. Przykładowo, okres próbny w serwisach HBO GO i Amazon Prime trwa siedem dni. Ceny abonamentów są dość zróżnicowane i w niektórych przypadkach zależą od wybranego przez użytkownika pakietu - tak działa między innymi polska platforma Player.pl, a także Netflix. Bywa też, że koszt wykupienia dostępu do filmów i seriali zależy od wahań kursów walut - na przykład serwis Amazon Prime, mimo że jest dostępny w Polsce, wymaga dokonywania płatności w euro. Zazwyczaj opłacanie abonamentu jest bardzo proste i nie wymaga aktywności użytkownika - wystarczy przypisać kartę bankową do konta, a serwis co miesiąc automatycznie będzie pobierał odpowiednią kwotę.

Czy warto wykupić abonament na platformie streamingowej?
Miłośnicy filmów i seriali z pewnością nie pożałują wykupienia dostępu do nich na jednym z serwisów VOD. Platformy tego typu umożliwiają bowiem oglądanie zróżnicowanych materiałów audiowizualnych, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie. Legalne oglądanie rozmaitych produkcji w Internecie jest niezwykle wygodne - możemy cieszyć się nimi o każdej porze dnia i nocy na różnego rodzaju urządzeniach, bez konieczności dostosowywania się do telewizyjnej ramówki czy używania płyt DVD. W domu możemy śledzić losy ulubionych bohaterów na ekranie telewizora, z kolei udając się w podróż, również nie musimy się z nimi rozstawać - wystarczy, że zainstalujemy odpowiednią aplikację na telefon. Co więcej, serwisy streamingowe oferują widzom dostęp do filmów i seriali w naprawdę dobrej jakości, co sprawia, że ich oglądanie jest jeszcze bardziej przyjemne. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu abonamentu warto jednak sprawdzić, jakie tytuły proponują konkretne platformy i na tej podstawie wybrać te, które najbardziej nas zainteresują. Na przykład, w ofercie Netflixa trafić można na sporo perełek takich jak House of Cards, z kolei HBO GO umożliwia obejrzenie hitowej produkcji Gra o Tron czy klimatycznego Czarnobyla. Nie opłaca się kupować abonamentów we wszystkich możliwych serwisach - dają one bowiem dostęp do tak wielu filmów i seriali, że i tak zabrakłoby nam czasu, by je wszystkie obejrzeć. Lepiej więc zdecydować się na jeden, może dwa lub trzy, które oferują tytuły najbardziej trafiające w nasze upodobania.

O czym warto pamiętać?
Aby korzystanie z usług platform VOD było komfortowe, warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim należy dbać o to, aby na koncie bankowym zawsze znajdowała się kwota niezbędna do opłacenia miesięcznego abonamentu - w przeciwnym wypadku dostęp do materiałów audiowizualnych na danym serwisie zostanie zawieszony - tak jest między innymi w przypadku Netflixa. Warto też zadbać o odpowiednio szybki Internet - świetnie sprawdzi się na przykład internet UPC. To sprawi, że będziemy mogli spokojnie i komfortowo oglądać ulubione produkcje, bez obaw o wolne wczytywanie się czy zacinanie się filmów. Dobrym pomysłem jest też śledzenie związanych z konkretnymi serwisami VOD stron internetowych, a także na przykład fanpage'y na Facebooku, które na bieżąco informują o nadchodzących odcinkach seriali czy nowych produkcjach. Dzięki temu nie ominą nas żadne interesujące nowości.

Platformy VOD mogą stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnej telewizji czy płyt DVD lub blue-ray. Umożliwiają wygodne oglądanie dowolnej ilości filmów i seriali, kiedy tylko mamy na to ochotę. Koszt wykupienia abonamentu przeważnie nie jest zbyt wysoki, warto więc skorzystać z takiej możliwości i cieszyć się nieograniczonym dostępem do wielu interesujących produkcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
6
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group