Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8045
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koronawirus: akcja straży miejskiej wśród dzieci

Wtorek, 6 października 2020, 13:38
Aktualizacja: 13:43
Autor: Manu
Jelenia Góra: Koronawirus: akcja straży miejskiej wśród dzieci
Fot. BM
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta, Straż Miejska w Jeleniej Górze kontynuuje realizację programu prewencyjnego zatytułowanego „Straż Miejska dzieciom – bądź bezpieczny”, który skierowany jest do dzieci jeleniogórskich przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych. Zajęcia odbyły się w miniony poniedziałek (5.10) w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży to podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, to także działania edukacyjno–prewencyjne prowadzone przez inne instytucje, w tym także przez jeleniogórską Straż Miejską.

Podczas spotkań w placówkach oświatowych przypominamy, że uczniowie, osoby przebywające na zewnątrz powinny zachować odległość od osób, które kichają i kaszlą – GIS zaleca, aby odsuwać się na co najmniej 1,5 metra od osób, które mają objawy zakażenia, takie jak katar, kaszel, gorączka – mówi strażnik miejski Grzegorz Rybarczyk.

Mundurowi poruszyli z najmłodszymi temat zasady ochrony uczniów i pracowników szkoły przed Covid-19, obowiązujące od 1 września 2020, a ponadto bezpieczeństwa na drodze, w domu, na podwórku, a także bezpieczeństwa ekologiczne. Natomiast dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Należy chronić innych podczas kichania i kaszlu – usta i nos należy zakrywać chusteczką lub zgiętym łokciem. Taką chusteczkę należy jak najszybciej wyrzucić do zamkniętego pojemnika na śmieci, a ręce dokładnie umyć wodą z mydłem – przypominała najmłodszym podczas zajęć Dominika Cieślak ze Straży Miejskiej. – Same ręce należy często myć, używając do tego celu ciepłej wody z mydłem. Można też dezynfekować dłonie specjalnymi płynami – uzupełniła informacje przedstawicielka Straży Miejskiej – Natalia Kiela.

W związku z zagrożeniem występowania koronawirusa strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na duże skupiska ludzi – zwłaszcza młodzieży szkolnej, gromadzącej się w miejskiej przestrzeni – ulicach, chodnikach, placach czy parkach.

Twoja reakcja na artykuł?

14
61%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
22%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group