Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 4355
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Korki na Różyckiego. Lepiej je omijać

Wtorek, 5 lipca 2016, 8:19
Aktualizacja: Środa, 6 lipca 2016, 9:18
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Korki na Różyckiego. Lepiej je omijać
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Rozpoczęła się wymiana nawierzchni na moście na ul. Różyckiego w Jeleniej Górze. I, jak zapowiadaliśmy, jeden pas ruchu jest wyłączony z użytkowania. Przez to tworzą się gigantyczne korki. W godzinach szczytu sytuację próbuje opanować policja, ale kierowcy i tak narzekają na uciążliwości. – To jest jakiś koszmar – mówi Marek, nasz Czytelnik. – Czy nie można tego remontu jakoś inaczej zorganizować? – pyta.

Prace rozpoczęły się wczoraj (4.07) i jeśli nie będzie padać deszcz, zakończą się dzisiaj po południu. Dotychczas udało się sfrezować starą nawierzchnię, a teraz ma być kładziona nowa. Jak tłumaczyli pracownicy miejskiego zarządu dróg, wymiana nawierzchni na moście była konieczna, bo asfalt był już nieszczelny.

– W okresie zimowym woda, która dostawała się pomiędzy te warstwy, zamarzała i rozsadzała elementy mostu – tłumaczy Piotr Dyła, wiceszef zarządu dróg i mostów. – Niestety nie ma innej możliwości przeprowadzenia tych prac, jedna strona jedni musi być wyłączona z ruchu, dlatego kolejny raz apelujemy do zmotoryzowanych, by na czas tych prac wybrali inną drogę dojazdu do domu czy pracy lub zarezerwowali sobie więcej czasu na przejazd i wykazali się cierpliwością – dodał.

Nową nawierzchnię na moście ułoży firma Skanska, natomiast głównym wykonawcą jest firma WPN Sp. z o.o. Jelenia Góra. Koszt prac to około 80 – 90 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group