Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5486
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Kończy się remont ulicy Górnej w Piechowicach

Piątek, 17 października 2014, 8:11
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 8:34
Autor: Mea
Piechowice: Kończy się remont ulicy Górnej w Piechowicach
Fot. Mea
Pod koniec października ul. Górna będzie już przejezdna. – To drugi etap usuwania skutków nawałnic, dofinansowany z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 80 proc. – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.
– Zostały tu przebudowane odwodnienia, wykonano przepusty oraz odprowadzenia wód z okolicznych posesji – wymienia burmistrz.

W ramach usuwania skutków nawałnic wyremontowana została już ul. Słowackiego o długości 520 m oraz ul. Buczka o długości ok. 190 m.

- Odbudowaliśmy również przepust na potoku Piekielnik. Wszystkie te zadania kosztowały ok. 1,5 mln zł, z czego 30 proc. Pokrył miejski budżet – informuje Witold Rudolf.

Ponadto wiadomo już, że remont głównego mostu w Piechowicach na ul. Żymierskiego, która przez te prace jest nieprzejezdna, będzie trwał miesiąc krócej, niż planowano.

- Wykonawca poinformował mnie, że w maju, a nie w czerwcu 2015 r. stuletni most zostanie wyremontowany i będzie przejezdny. Jeszcze w październiku będą spawane nowe, metalowe przęsła podtrzymujące konstrukcję przeprawy – podkreśla burmistrz.

Natomiast górne przęsła mostu mają już 100 lat, są więc zabytkiem i po odnowieniu wrócą na swoje miejsce. Całość remontu wyniesie ok. 690 tys. zł, który sfinansuje urząd wojewódzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group