Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6573
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Komputery dla uczniów i mieszkańców Piechowic

Czwartek, 16 października 2014, 8:24
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 23:01
Autor: Mea
67 komputerów z drukarkami trafi wkrótce dla zdolnej młodzieży i dzieci pochodzących z rodzin potrzebujących wsparcia oraz instytucji miejskich w Piechowicach za sprawą projektu „Wykluczenie cyfrowe”. – Otrzymamy na ten cel pół miliona złotych z programu Innowacyjna Gospodarka Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

W październiku rusza projekt, który potrwa do końca przyszłego roku. Fundusze pochodzą z okresu unijnego programowania 2007-2013.

– Jeszcze w tym miesiącu lub w listopadzie zostaną przekazane pierwsze komputery stacjonarne z oprogramowaniem, monitorami i drukarkami dzieciom z 30. rodzin wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – informuje burmistrz.

Ponadto 15 komputerów z drukarkami trafi do pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej w Piechowicach, a kolejne 15 do pracowni informatycznej w gimnazjum. Następne sześć otrzyma Piechowicki Ośrodek Kultury, by udostępnić je mieszkańcom w swojej kafejce internetowej, natomiast jeden komputer zostanie przekazany Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, z którego również będzie mógł skorzystać każdy.

- Chcemy wesprzeć zdolnych uczniów w naszej miejscowości, by mogli rozwijać swoje talenty oraz dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących pomocy, by miały równy dostęp do komputerów. Każdy mieszkaniec, który nie posiada takiego sprzętu, będzie mógł w tych różnych miejscach skorzystać z komputera, drukarki i Internetu. W taki sposób chcemy walczyć z wykluczeniem cyfrowym w naszej miejscowości – podkreśla Witold Rudolf.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group