Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8106
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kompletna rada

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 maja 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. DOB
Ewa Duziak nową radną. Wspólne Miasto nie rezygnuje z walki o Danutę Wójcik.

– Będę często spotykała się z mieszkańcami, by porozmawiać o ich problemach. Postaram się im pomóc – powiedziała Ewa Duziak, która na wtorkowej sesji złożyła ślubowanie.
Nowa radna od 23 lat jest nauczycielką, pracuje w Przedszkolu nr 13 w Jeleniej Górze. Udziela się także społecznie w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami.

– Zamierzam też dbać o dobro najmłodszych – mówiła. – Chcę, aby do przedszkoli trafiały także dzieci z najuboższych rodzin, których nie stać na wysłanie pociech do takiej placówki. Uśmiech dziecka jest najważniejszy.

Ewa Duziak zastąpiła w radzie koleżankę z klubu Wspólne Miasto, Danutę Wójcik. Rada wygasiła tej ostatniej mandat w kwietniu. Powodem było naruszenie ustawy mówiącej o zakazie łączenia działalności na mieniu komunalnym z funkcją w samorządzie. Danuta Wójcik prowadzi pawilon na targowisku miejskim Zabobrze.

– Będziemy walczyć o mandat pani Wójcik – zapowiedział Miłosz Sajnog, szef klubu radnych WM. – Zaskarżyliśmy uchwałę rady w tej sprawie do wojewody, lada dzień powinniśmy dostać odpowiedź.
WM uważa, że radna nie złamała ustawy, gdyż teren dzierżawi nie od miasta tylko od zarządcy targowiska.

Miłosz Sajnog zaznaczył, że jeśli wojewoda podtrzyma uchwałę w mocy, Wspólne Miasto zaskarży ją do sądu. – Mamy już przygotowany pozew – powiedział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group