Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8062
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Kolosom stop!

Środa, 22 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 22 sierpnia 2007, 15:59
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Kolosom stop!
Fot. Archiwum
Policja dokładniej kontroluje kierowców ciężarówek i ich pojazdy.

Zawalidrogi lub śmiertelnie niebezpieczne pojazdy, które zagrażają życiu użytkowników dróg – tak określane są ciężarówki przez kierowców mniejszych aut i pieszych.

Tragiczne wypadki, w których uczestnikami, a nierzadko sprawcami, są właśnie kierowcy aut ciężarowych, to niemal codzienność. Ostatni wydarzył się w poniedziałek na krajowej „czwórce”, na której po zderzeniu busa i dwóch ciężarówek, zginęły dwie osoby a trzy zostały ranne. Jedną z przyczyn mogły być wypełnione wodą koleiny: kiedy doszło do tragedii, obficie padał deszcz. Nie bez winy byli też jadący nieostrożnie prowadzący.

W związku z takimi i podobnymi wydarzeniami, policjanci od środy do poniedziałku będą znacznie bardziej szczegółowo sprawdzać, co wyczyniają na drogach kierowcy pojazdów ciężarowych. Pod lupę wezmą także stan techniczny ich pojazdów.

– Celem prowadzonej akcji jest zapobieżenie wypadkom drogowym, podniesienie stanu bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg oraz zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi do przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych – informuje policja, której działania skupią się na drodze nr 4 oraz autostradzie A-4.

Policjanci zwrócą uwagę na stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie norm czasu pracy kierujących oraz zabezpieczenie ładunku. Pojazdy niespełniające wymogów w tym zakresie będą z ruchu eliminowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group