Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5274
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kolejni absolwenci Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii

Sobota, 4 listopada 2017, 10:10
Aktualizacja: 11:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kolejni absolwenci Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj (3.11) wernisaż wystawy fotografii autorstwa absolwentów JSF. Kolejni mieszkańcy naszego miasta i regionu odebrali dyplomy ukończenia prestiżowej szkoły, która pozwala uczestnikom m.in. odnaleźć swoje miejsce w świecie artystów fotografików.

Szkoła, która na początku funkcjonowała pod nazwą Wyższe Studium Fotografii, przez ponad 20 lat wykształciła wielu jeleniogórskich fotografów. Uczestnicy w dwuletnim cyklu nauczania doskonalą swoje umiejętności i poszerzają wiedzę. - To są w miarę dojrzali fotografowie, którzy nie startowali od zera. Mieli swoje doświadczenia i dorobek twórczy, a szkoła była dla nich szlifem i rozbudzeniem świadomości twórczej - podkreślił Tomasz Mielech, który po śmierci Wojciecha Zawadzkiego i Ewy Andrzejewskiej przejął pieczę nad galerią zlokalizowaną w JCK.

Jeleniogórska Szkoła Fotografii prowadzi nabór na następny cykl, który najprawdopodobniej rozpocznie się w styczniu 2018 roku. - Jesteśmy specyficzną szkołą - kształtujemy głównie świadomość i uczymy warsztatu. Stawiamy na fotografię tradycyjną, co też jest sporą rzadkością - dodał T. Mielech, który podkreśla, że fotografia tradycyjna nadal ma wielu zwolenników i ma się świetnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group