Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7198
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KOD przypomina o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Sobota, 10 marca 2018, 12:41
Aktualizacja: Niedziela, 11 marca 2018, 4:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KOD przypomina o wyroku Trybunału Konstytucyjnego
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze Komitetu Obrony Demokracji, jak każdego dziewiątego dnia miesiąca, przypominają na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze o nieopublikowanym wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Właśnie minęły dwa lata, a aktywiści nie zamierzają odpuszczać.

- Dzisiaj mijają dwa lata, a więc 730 dni od momentu, kiedy Trybunał Konstytucyjny został zdeptany przez PiS - powiedział Krzysztof Moździerski, lider jeleniogórskiego KOD-u, który podkreśla, że miesięcznice komitetu nie mają na celu jak największej frekwencji, tylko jest to kampania informacyjna, aby przypominać ludziom, że nadal wyrok nie został opublikowany.

Jak zapowiada K. Moździerski, lokalne struktury stowarzyszenia przygotowują się kontroli nadchodzących wyborów. - Jeleniogórski KOD będzie kontrolował wybory w powiatach: bolesławieckim, kamiennogórskim, zgorzeleckim, jeleniogórskim, lwóweckim, lubańskim i w mieście Jelenia Góra. - Będziemy mieć przedstawicieli w komisjach, albo mężów zaufania. Chcemy, żeby w każdej komisji ktoś był i patrzył na ręce, jak to przebiega - zapowiada szef KOD-u, który deklaruje, że na chwilę obecną nikt z członków organizacji nie planuje startować w wyborach, tylko skupiają się nad obywatelską kontrolą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group