Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 10368
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KMP - Nie daj się uzależnieniom!

Poniedziałek, 23 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:14
Autor: kmp
Wychodząc naprzeciw ludzkim problemom wynikającym z braku pracy, co często powoduje demoralizację i wzrost różnego rodzaju patologii w rodzinach Sekcja Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze opracowała program prewencyjny pn:” Nie daj się uzależnieniom”.

Patronat nad realizacją programu objął Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze podinsp. Zbigniew Ciosmak.
Adresatami tego programu są dzieci i młodzież szkolna w wieku od 7 do 18 lat, w szczególności wywodząca się z rodzin niewydolnych wychowawczo oraz z tzw. „grup podwórkowych”.

<b>Głównym celem programu jest kształtowanie nawyku zdrowego stylu życia oraz umiejętności racjonalnego gospodarowania czasem wolnym bez udziału alkoholu, nikotyny i narkotyków oraz wielu innych uzależnień.</b>

Założeniem programu jest pomoc dzieciom i młodzieży, rodzicom, opiekunom, nauczycielom w prawidłowym gospodarzeniu czasem wolnym. Jest to każde umiejętne wykorzystanie czasu od zajęć szkolnych, każdej wolnej chwili (podczas przerwy, przed lekcjami, po lekcjach) w weekendy, w czasie ferii zimowych i letnich.
Zamierzeniem Policji jeleniogórskiej jest zwrócenie uwagi dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym na zagrożenia związane z alkoholizmem, paleniem tytoniu i narkomanią oraz wskazanie alternatywy jaką jest właściwe spędzanie czasu wolnego.
Chcemy nauczać określonych i sprawdzonych zachowań, które pozwolą rozpoznać wszelkie czyhające na dzieci i młodzież zagrożenia, a które tym samym nie pozwolą stać się ofiarami oraz sprawcami czynów karalnych czy przestępstw. Działania prewencyjne są z pewnością najbardziej właściwą i najtańszą drogą, dzięki której będzie można zminimalizować i zneutralizować wpływ negatywnych zjawisk na dzieci i młodzież.

<b>Program będzie realizowany wieloaspektowo, poprzez edukację prawną i zagospodarowanie wolnego czasu.</b>

Zajęcia świetlicowe w szkołach i w parafiach kościelnych, zabawa, sport, turystyka niewątpliwie należą do tych sfer, które wzmacniają i rozwijają pozytywne cechy charakteru, wpływają na postawę, poglądy, uznawane wartości, zasady współżycia i współdziałania w grupie.
Są doskonałymi formami wypoczynku, wyrabiają nawyk pożytecznego i racjonalnego spędzania czasu wolnego, regenerują siły do pracy w szkole, podnoszą sprawność fizyczną, mają wpływ na rozwój intelektualny, pomagają w kompensacji niepowodzeń szkolnych i rozwijają indywidualne zainteresowania.
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze podjęła się koordynowania działań ujętych w programie i aktywnego w nich uczestnictwa, m.in. planowania „zawodów podwórkowej piłki nożnej” (koszykowej, tenisa stołowego) oraz prowadzenia różnorodnych działań (prelekcji, spotkań, akcji, festynów itp.) gdzie będzie podejmowana tematyka uzależnień i wszelkich zagrożeń. Bezpośrednią realizacją i wdrażaniem programu z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zajmuje się sierż. sztab. Danuta Razmysłowicz.
Program będzie realizowany wspólnie z wieloma instytucjami rządowymi i pozarządowymi.
Aranżując szeroko zakrojone działania prewencyjne, w tym angażując opiekunów oraz różnego rodzaju instytucji i organizacji będziemy wspólnie dążyć do stwarzania dzieciom i młodzieży warunków zapewniających poszanowanie norm społecznych piętnujących zachowania i postawy agresywne oraz zapewnienia im życia w poczuciu bezpieczeństwa i poszanowania prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1644
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
 
Aktualności
Wójt dementuje plotki
 
Kultura
Jak zrobić zdjęcia kolodionowe
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group