Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5603
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Klucze do mieszkań w nowym budynku komunalnym

Sobota, 15 marca 2014, 9:16
Aktualizacja: Niedziela, 16 marca 2014, 8:24
Autor: Mea
Kowary: Klucze do mieszkań w nowym budynku komunalnym
Fot. Mea
Ponad 1 mln zł kosztowała budowa pięknej kamienicy przy ul. Waryńskiego w Kowarach z mieszkaniami komunalnymi. – Z tego 30 proc. to bezzwrotna dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówił Mirosław Górecki, burmistrz Kowar. Wczoraj (14.03.) w Urzędzie Miasta Kowary lokatorzy otrzymali klucze do mieszkań.
W kamienicy znajduje się osiem mieszkań na trzech kondygnacjach, z tego na parterze przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budowa rozpoczęła się w 2012 r. i niedawno zakończyła. Budynek jest ocieplony. Są tam lokale od wielkości 38 mkw. do 66 mkw. W każdym znajduje się piec gazowy do ogrzewania lokalu i wody. Mieszkania mają obszerne balkony. Czynsze są takie same, jak w innych lokalach tego typu.

- W starej kamienicy, w której mieszkało niegdyś sześć rodzin wybuchł pożar, przez który spłonął dach, a sam obiekt bardzo ucierpiał. Chcieliśmy go wyremontować. Wykonawca jednak stwierdził, że za te same pieniądze lepiej wybudować obiekt od nowa, który będzie bezpieczniejszy. Tak też się stało. Obecnie zostały nam jedynie trzy mieszkania do rozdysponowania, bo pięć rodzin, łącznie 11 osób, otrzymało właśnie klucze do swoich nowych mieszkań – opowiadał burmistrz Mirosław Górecki.

- Warunkiem otrzymania dotacji na mieszkania komunalne było wydzielenie mieszkań socjalnych na terenie naszego miasta o łącznej wielkości 450 mkw. Część tych lokali socjalnych jest już zasiedlona – dodała Anna Perłowska, dyrektor zarządu Eksploatacji Zasobów Komunalnych w Kowarach.

Nowi lokatorzy kamienicy przy ul. Waryńskiego są szczęśliwi, że mają już klucze do pięknych mieszkań. – Cztery lata czekałam na nowe lokum. Budynek jest ładny, a mieszkanie słoneczne. Mamy dwa pokoje, a w każdym z nich balkon. Zdecydowaliśmy się na zmianę mieszkania, by zapewnić niepełnosprawnej córce lepsze warunki mieszkalne. Chcemy kupić jeszcze „schodołaz”, by mogła wychodzić samodzielnie na dwór, gdyż będziemy mieszkać na pierwszym piętrze – mówiła Anna Krzywy z Kowar.

- Jestem bardzo mile zaskoczony poziomem budownictwa tej kamienicy. Co ciekawe, każde mieszkanie ma inny układ. Do tej pory mieszkałem w starym budownictwie, w kiepskich warunkach, gdzie panowała duża wilgoć. Jeszcze musimy podpisać umowy z gazownią, energetyką, wodociągami itp. oraz wykończyć po swojemu mieszkanie i możemy się wprowadzać – powiedział Mirosław Król z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group