Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10312
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Kłopoty na Polanie

Środa, 12 grudnia 2018, 9:31
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2018, 9:40
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Kłopoty na Polanie
Fot. archiwum
Ogromna inwestycja na Polanie Jakuszyckiej nadal czeka na rozpoczęcie prac budowlanych, a dokładniej rzecz ujmując na wyłonienie wykonawcy. Okazało się, że wybrany wykonawca nie podpisał umowy i konieczny będzie kolejny przetarg.

W rozstrzygniętym wcześniej przetargu Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (Zamawiający) wybrał ofertę konsorcjum firm PB Inter System PPP S.A. (lider) i Elektromontaż Rzeszów S.A. (partner). Wybrana oferta opiewała na kwotę ok. 159,6 mln zł. Odrzucono dwie inne oferty: TORPOL S.A. (139,8 mln zł) oraz konsorcjum Budimex S.A.(lider) i Ferrovial Agroman S.A. z Madrytu (partner), gdzie cena wynosiła nieco ponad 183 mln zł.

W uzasadnieniu zamawiający podał, że powodem był brak zgody wykonawców na przedłużenie terminu związania ofertą powiązaną z przedłużeniem ważności wadium. Tym samym przetarg wygrało konsorcjum, którego liderem jest firma z kłopotami finansowymi i w tym roku m.in. zeszła z budowy Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie. Prace na Polanie Jakuszyckiej miały się rozpocząć 15 października 2018 r.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w pierwszej połowie października, czyli tuż przed wyborami samorządowymi - zapewniali, że umowa zostanie podpisana, ale po tym nastąpiła cisza zarówno w komunikatach na temat inwestycji, jak i na placu budowy na Polanie Jakuszyckiej. Okazuje się, że wykonawca nie podpisał umowy i Dolnośląski Park Innowacji i Nauki musi ogłosić kolejny przetarg na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Oferty mają być przyjmowane do 21 stycznia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

3
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
21
42%
Złości
24
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
79
Nigdy
24%
Rzadko
47%
Czasami
16%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group