Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6290
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Kłopoty na Polanie

Środa, 12 grudnia 2018, 9:31
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2018, 9:40
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Kłopoty na Polanie
Fot. archiwum
Ogromna inwestycja na Polanie Jakuszyckiej nadal czeka na rozpoczęcie prac budowlanych, a dokładniej rzecz ujmując na wyłonienie wykonawcy. Okazało się, że wybrany wykonawca nie podpisał umowy i konieczny będzie kolejny przetarg.

W rozstrzygniętym wcześniej przetargu Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (Zamawiający) wybrał ofertę konsorcjum firm PB Inter System PPP S.A. (lider) i Elektromontaż Rzeszów S.A. (partner). Wybrana oferta opiewała na kwotę ok. 159,6 mln zł. Odrzucono dwie inne oferty: TORPOL S.A. (139,8 mln zł) oraz konsorcjum Budimex S.A.(lider) i Ferrovial Agroman S.A. z Madrytu (partner), gdzie cena wynosiła nieco ponad 183 mln zł.

W uzasadnieniu zamawiający podał, że powodem był brak zgody wykonawców na przedłużenie terminu związania ofertą powiązaną z przedłużeniem ważności wadium. Tym samym przetarg wygrało konsorcjum, którego liderem jest firma z kłopotami finansowymi i w tym roku m.in. zeszła z budowy Centrum Muzealno-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego w Sobieszowie. Prace na Polanie Jakuszyckiej miały się rozpocząć 15 października 2018 r.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w pierwszej połowie października, czyli tuż przed wyborami samorządowymi - zapewniali, że umowa zostanie podpisana, ale po tym nastąpiła cisza zarówno w komunikatach na temat inwestycji, jak i na placu budowy na Polanie Jakuszyckiej. Okazuje się, że wykonawca nie podpisał umowy i Dolnośląski Park Innowacji i Nauki musi ogłosić kolejny przetarg na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Oferty mają być przyjmowane do 21 stycznia 2019 r.

Twoja reakcja na artykuł?

3
6%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
21
42%
Złości
24
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group