Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9051
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kijki bierz i ruszaj na szlak!

Wtorek, 4 maja 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Kijki bierz i ruszaj na szlak!
Fot. Gabi
Wszyscy chętni mogli nauczyć się podstaw Nordic Walkingu pod okiem profesjonalnych trenerów ze Szkoły Zdobywców „Horyzont”. Było to możliwe dzięki Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu i Watrze Jagniątkowskiej, organizatorom I Rajdu Nordic Walking.

Na terenie OW Rawar w Jagniątkowie przeprowadzono krótki kurs przed wyjściem na nową trasę. Chętnych było wielu. Można było wypożyczyć lub kupić profesjonalne kijki. Zebranych przywitał W. Drozdowski, A. Raj i jeden z trenerów. Szkolenie trwało około dwóch godzin.

Uczestników imprezy nie zraziła brzydka pogoda. Kursanci ruszyli na trasę, którą uroczyście otworzył Andrzej Raj dyrektor KPN. Trakt ma około pięciu kilometrów. Jest to szlak rodzinny, prosty z różnicą wzniesień 100 m.

Mają powstać jeszcze dwie trasy: średnia o długości 7 km i różnicy wzniesień 120 m oraz trudna o długości 7,5 km o różnicy wzniesień 250m. Wszystkie przebiegać będą przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego i otuliny. Zaprojektowane są w formie pętli ze wspólnym miejscem startu i mety.

Wszyscy uczestnicy rajdu po jego ukończeniu otrzymali dyplomy. Następnie można było upiec kiełbaskę przy ognisku lub zjeść pyszne ciasta. Wszyscy zebrani byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Jest to świetna inicjatywa, która łączy propagowanie sportu i naszych pięknych gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group