Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6727
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kijki bierz i ruszaj na szlak!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 4 maja 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wszyscy chętni mogli nauczyć się podstaw Nordic Walkingu pod okiem profesjonalnych trenerów ze Szkoły Zdobywców „Horyzont”. Było to możliwe dzięki Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu i Watrze Jagniątkowskiej, organizatorom I Rajdu Nordic Walking.

Na terenie OW Rawar w Jagniątkowie przeprowadzono krótki kurs przed wyjściem na nową trasę. Chętnych było wielu. Można było wypożyczyć lub kupić profesjonalne kijki. Zebranych przywitał W. Drozdowski, A. Raj i jeden z trenerów. Szkolenie trwało około dwóch godzin.

Uczestników imprezy nie zraziła brzydka pogoda. Kursanci ruszyli na trasę, którą uroczyście otworzył Andrzej Raj dyrektor KPN. Trakt ma około pięciu kilometrów. Jest to szlak rodzinny, prosty z różnicą wzniesień 100 m.

Mają powstać jeszcze dwie trasy: średnia o długości 7 km i różnicy wzniesień 120 m oraz trudna o długości 7,5 km o różnicy wzniesień 250m. Wszystkie przebiegać będą przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego i otuliny. Zaprojektowane są w formie pętli ze wspólnym miejscem startu i mety.

Wszyscy uczestnicy rajdu po jego ukończeniu otrzymali dyplomy. Następnie można było upiec kiełbaskę przy ognisku lub zjeść pyszne ciasta. Wszyscy zebrani byli bardzo zadowoleni ze spotkania. Jest to świetna inicjatywa, która łączy propagowanie sportu i naszych pięknych gór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~jolek 4-05-2010 22:30
Gratuluję pomysłu, wspaniała inicjatywa! Zajęcia przeprowadzone były profesjonalnie i z dozą humoru. Cenny był fakt możliwości wypożyczenia i doboru odpowiedniego sprzętu a także jego zakupu. Wielkie brawa dla organizatorów ! Już odliczamy dni do II rajdu i mam nadzieję,że będzie to cykliczna impreza. Do zobaczenia na szlaku.
~Krzysztof 5-05-2010 8:50
Super przedsiewziecie i gratulacje dla organizatorów!! :-) ze Szkoły Zdobywców Horyzont- pełen profesjonalizm!!!
~masarz 16-05-2010 16:26
zdjęcia się powtarzają...
~ 20-05-2010 11:48
Dlaczego nie było nigdzie żadnej informacji o tym spotkaniu...jesteście bezduszni...
~taaaaa 29-05-2010 8:40
jak zwykle wcześniej zerowe info - norma tutaj. inna sprawa że byli chętni bo kilka tygodni temu w Przesiece na podobnych zajęciach chyba nikt się nie pojawił szkoda. jeszcze inna sprawa że przydadzą się takie zajęcia bo choć sam nie chodzę (wolę rower) to z grubsza wiem jak to powinno wyglądać i widok 'sportowców' ciągnących za sobą kijki jakby im przeszkadzały mocno mnie przeraża. powodzenia w sukcesie tej ciekawej sportowej dyscypliny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group