Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 10070
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Sobota, 8 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant
Fot. WAC
Z prośbą o wyjaśnienie czy właściwe było zachowanie kierowcy autobusu MZK, w którym miał miejsce incydent z udziałem nietrzeźwego i agresywnego pasażera zwrócił się do nas pan Grzegorz.
Kilka dni temu około godziny 11.00 jechałem autobusem linii 7 w kierunku Sobieszowa – opowiada nasz Czytelnik. - Na jednym z przystanków do pojazdu tylnymi drzwiami wsiadł młody mężczyzna. Był bardzo pijany i ledwo trzymał się na nogach. Co chwilę chwiał się i wpadał na siedzących współpasażerów. To zdenerwowało innego z mężczyzn, który krzycząc aby natychmiast wysiadał uderzył nietrzeźwego młodzieńca w głowę. W autobusie zrobiło się zamieszanie ludzie zaczęli krzyczeć i pijany przeszedł na środek pojazdu. W kieszeni miał otwartą puszkę z piwem, które przy hamowaniu autobusu zaczęło wylewać się na podłogę pojazdu i osoby podróżujące autobusem. W pewnym momencie nietrzeźwy zaczął też być agresywny wobec mężczyzny stojącego przy automacie do sprzedaży biletów. To sprawiło, że większość pasażerów uciekła w popłochu do tyłu „siódemki”. W pobliżu Galerii Nowy Rynek młodzieniec uderzył ręką w jeden z kasowników krzycząc do kierowcy, aby go wypuścił. Gdy tak się nie stało, za moment wysiadł z pojazdu na przystanku „Podwale”. Opisane zdarzenia ze stoickim spokojem obserwował kierowca autobusu, który mimo wezwań pasażerów, aby wyprosił agresora lub też powiadomił policję w żaden sposób nie reagował. Czy takie zachowanie kierowcy jest właściwe? -pyta Czytelnik.
Kierowcy naszych autobusów nie są policjantami i w takich przypadkach mają zakaz opuszczania kabiny - mówi rzecznik prasowy MZK Zbigniew Rzońca. - Nie powinni też swoim zachowaniem pobudzać takie osoby do jeszcze większej agresji. W każdym autobusie znajduje się tzw. czerwony przycisk. Po jego wciśnięciu kierowca uzyskuje automatyczne połączenie z dyspozytorem, który podejmuje decyzję co należy zrobić w danej sytuacji. Jeśli konieczna jest interwencja policji, kierowca powinien zjechać na najbliższy przystanek i tam czekać na przyjazd mundurowych. Co istotne - w takiej sytuacji powinny być otwarte drzwi autobusu, aby umożliwić opuszczenie pojazdu pasażerom, a w osobie agresywnej nie wzbudzać poczucia zagrożenia. Nasze autobusy są monitorowane i jeśli nawet agresor wykorzysta to do ucieczki, nie będzie problemów z ustaleniem jego tożsamości.

Twoja reakcja na artykuł?

21
19%
Cieszy
21
19%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
5%
Smuci
20
19%
Złości
38
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
856
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group