Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2870
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kiermasz piernikowy w Łomnicy

Poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:18
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:45
Autor: Joanna
Region: Kiermasz piernikowy w Łomnicy
Fot. Joanna
Podczas minionego weekendu (4–5.11) na Folwarku w Pałacu Łomnica odbył się Kiermasz Piernikowy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stoiskach królowały pierniki. Można je było kupić, jak również własnoręcznie ozdobić i poznać recepturę ich przygotowania.

Pierniki dawniej były symbolem dobrobytu, wierzono również w ich właściwości lecznicze. Wyjątkowości i charakteru nadają im z całą pewnością przyprawy.

Obecnie przygotowywanie ich, a w szczególności zdobienie, może być świetną zabawą. Przekonały się o tym szczególnie dzieci, które podczas łomnickiego kiermaszu aktywnie brały udział w warsztatach.

Na stoiskach znaleźć można było piernikowe ciasteczka w formach nawiązujących powoli do zbliżających się świąt. Wystawcy przedstawili szeroką ofertę także miodów oraz innych kulinarnych specjałów. Oprócz słodkości pojawiły się ręcznie zdobione bombki oraz drobne dekoracje świąteczne. Z całą pewnością takich ozdób będzie można znaleźć dużo więcej na kolejnym kiermaszu, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, 25 i 26 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group