Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6782
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiermasz piernikowy w Łomnicy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:18
Aktualizacja: Wtorek, 7 listopada 2017, 6:45
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Podczas minionego weekendu (4–5.11) na Folwarku w Pałacu Łomnica odbył się Kiermasz Piernikowy. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stoiskach królowały pierniki. Można je było kupić, jak również własnoręcznie ozdobić i poznać recepturę ich przygotowania.

Pierniki dawniej były symbolem dobrobytu, wierzono również w ich właściwości lecznicze. Wyjątkowości i charakteru nadają im z całą pewnością przyprawy.

Obecnie przygotowywanie ich, a w szczególności zdobienie, może być świetną zabawą. Przekonały się o tym szczególnie dzieci, które podczas łomnickiego kiermaszu aktywnie brały udział w warsztatach.

Na stoiskach znaleźć można było piernikowe ciasteczka w formach nawiązujących powoli do zbliżających się świąt. Wystawcy przedstawili szeroką ofertę także miodów oraz innych kulinarnych specjałów. Oprócz słodkości pojawiły się ręcznie zdobione bombki oraz drobne dekoracje świąteczne. Z całą pewnością takich ozdób będzie można znaleźć dużo więcej na kolejnym kiermaszu, który odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, 25 i 26 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~wkurzony bolo 6-11-2017 22:24
Pierniczki po 2,- i 2,5 najtańsze jakie spotkałem śr.6cm to jakieś nieporozumienie nie można z okazji kiermaszu ograbiać ludzi !!!!!!!!!!!!
~ 7-11-2017 8:08
Żenada organizator nie dba o miejsca parkingowe dla swoich klientów. Auta stawiają po obu stronach jezdni nie ma jak przejechać. W obliczu tragedia służby miały by bardzo utrudniony przejazd tamta drogą
kazimierzp 7-11-2017 8:33
Miejsca parkingowe były! Koło stodoły po prawej stronie i było dwóch panów prawidłowo oznakowanych którzy kierowali na wolne miejsca. Często jak jestem na jarmarkach to mimo, że przejeżdżający obstawiają szosę to miejsca są - chyba ci stający na poboczu myślą, że za te pod stodoła trzeba płacić - a nie trzeba! Co do festiwalu pierników. Jak na festiwal to tych pierników było bardzo mało, może na pięciu stoiskach. Reszta to co zawsze: wędliny, sery, chleby, miody, wyroby rękodzieła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group