Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6378
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Katastrofa komunikacyjna. 140 rannych

Czwartek, 19 maja 2011, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Katastrofa komunikacyjna. 140 rannych
Fot. Organizator
To tylko scenariusz dzisiejszych manewrów ratowniczych, jakie odbędą się na jeleniogórskim Zabobrzu na zjeździe na Dziwiszów. W akcji wezmą udział 44 zespoły straży pożarnej i ratownicy medyczni z całej Polski. W związku ze szkoleniami od godz. 9.30 do 13.30 na ciągu „komunikacyjnych ślimaków” pojawią się utrudnienia w ruchu.

Jest to już ostatni dzień trzydniowych XII Manewrów Ratowniczych, które od minionego wtorku odbywają się w powiecie jeleniogórskim. Biorą w nim udział przede wszystkim zespoły państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a także inne służby ratownicze. W dwóch pierwszych dniach prowadzone były wykłady i zajęcia praktyczne na terenie powiatu. Dzisiaj strażacy będą działali według scenariusza, który przewiduje m.in. wypadek autobusu i samochodów osobowych w okolicy zabobrzańskiego Carrefoura. "Poszkodowanych" w tym wypadku będzie aż 140 osób.

- Po raz drugi tematem przewodnim manewrów będą działania ratownicze w zdarzeniach masowych, stąd kryptonim manewrów "MASÓWKA - 2". Nowością tych manewrów będzie dwutorowość prowadzonych zajęć. W szkoleniach jak zawsze wezmą udział zespoły, które realizować będą zajęcia wg dotychczas przyjętego schematu oraz kadra dowódcza (dowódcy zmian, jednostek, oficerowie operacyjni komend), z którą omawiane będą zagadnienia dotyczące zasad organizacji akcji i jej dowodzeniem w przypadku zdarzeń masowych. Kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu manewrów nauczyło nas, że bardzo ważnym elementem ratownictwa w przypadku wypadków masowych jest prawidłowa organizacja działań na miejscu zdarzenia, stąd pomysł aby zagadnienia z tym związane omawiać z tymi osobami które będą w przypadku takich sytuacji dowodzić – piszą na stronie internetowej manewrów organizatorzy szkoleń.

Przez cały czas prowadzonych działań teren będzie zabezpieczała policja, która poinformuje kierowców o utrudnieniach w ruchu i ewentualnych objazdach.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group