Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 14 stycznia
Imieniny: Feliksa, Niny
Czytających: 10183
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Park Narodowy z nagrodą za wolontariat

Niedziela, 4 stycznia 2026, 10:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Karkonoski Park Narodowy z nagrodą za wolontariat
Fot. Karkonoski Park Narodowy
Karkonoski Park Narodowy jako pierwszy park narodowy w Polsce otrzymał Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności (EKS). To prestiżowe wyróżnienie potwierdza, że działania wolontariackie realizowane przez KPN spełniają najwyższe europejskie standardy jakości.

Przyznanie Znaku Jakości EKS jest dowodem na rzetelne przygotowanie wolontariuszy, zapewnienie im bezpiecznych i wartościowych warunków współpracy oraz na realny wpływ prowadzonych działań na ochronę przyrody i edukację ekologiczną. Certyfikat stanowi także potwierdzenie odpowiedzialnego i profesjonalnego podejścia parku do pracy z wolontariuszami.

Dzięki uzyskaniu Znaku Jakości Karkonoski Park Narodowy zyskuje możliwość realizacji międzynarodowych projektów wolontariackich w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności oraz współpracy z wolontariuszami z Polski i całej Europy. Otwiera to nowe perspektywy rozwoju, wymiany doświadczeń oraz wzmacniania działań edukacyjnych i proekologicznych.

Wolontariat w KPN to nie tylko pomoc w ochronie karkonoskiej przyrody — to także budowanie wspólnoty ludzi, którzy chcą działać z sensem, uczyć się od siebie nawzajem i mieć realny wpływ na otaczający świat - informuje Karkonoski Park Narodowy. - To dopiero początek nowego rozdziału. Przed nami kolejne projekty, spotkania i działania, które pokażą, że ochrona przyrody i solidarność mogą iść w parze

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
252
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
33%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Karkonosze w pigułce
 
Aktualności
Doroczne spotkanie u prezydenta
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Kiedyś palono tu znicze, dziś robi się zakupy na obiad
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group