Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7764
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Karkonoska on tour" od wiosny

Środa, 25 listopada 2020, 15:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: "Karkonoska on tour" od wiosny
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa wraz z nowym rzecznikiem prasowym uczelni zamierzają wyjść do mieszkańców kilku regionów Dolnego Śląska, aby zachęcić do podjęcia nauki w jeleniogórskiej placówce, ale będzie to również oferta dla mieszkańców, którzy czasy studenckie mają już za sobą.
Startujemy z unikatowym projektem w historii Dolnego Śląska, który zrzesza różne miasta. Przyjmą one wioski akademickie, gdzie będę namioty z poszczególnymi kierunkami, w których kształcimy - powiedział na wstępie Krzysztof Wojtas, rzecznik prasowy KPSW.

Start projektu zaplanowano na marzec 2021 roku w Kamiennej Górze. Na mapie wyprawy znalazły się również: Lubań, Kowary, Złotoryja, Bolesławiec, Jawor, Strzegom, Dzierżoniów, Nowa Ruda i Świdnica, ale lista nie jest zamknięta i możliwe, że dołączą kolejne miasta.

Projekt tworzą zarówno studenci, jak i nauczyciele akademiccy. Będą prowadzić warsztaty, szkolenia czy prelekcje dla lokalnych społeczności. Np. będziemy doradzać jak zaradzić problemom z kręgosłupem, będą działania związana z promowaniem kultury, historii danych miast - mówił K. Wojtas.
To będzie wydarzenie bezprecedensowe, gdzie będziemy mogli promować uczelnię i miasto Jelenia Góra - podkreśliła Wioletta Palczewska, rektor KPSW. - Mamy wspaniałą młodzież - fajnych i mądrych studentów, doskonałą kadrę akademicką, którą warto pokazać nie tyko podczas wykładów, ale też szerzej - dodała rektor, która liczy, że jej wykładowcy zarażą pasją swoich studentów.

W trakcie spotkań zaplanowano wydarzenia na głównej scenie, ale też każdy kierunek KPSW ma mieć swój namiot, gdzie będzie minimum 4 studentów i 1 wykładowca. Będzie również namiot Miasta Jeleniej Góry.

Jelenia Góra współdziała ze wszystkimi uczelniami w naszym mieście. Wchodzimy do projektu Karkonoska on tour, ponieważ to jest bardzo ciekawy pomysł. Im więcej studentów będzie w Jeleniej Górze, tym więcej ludzi w Jeleniej Górze, bo młodzi ludzie mają wiele inwencji, pomysłów i to będzie korzyść dla studentów, ale też mieszkańców miasta - powiedział Andrzej Marchowski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

11
50%
Cieszy
8
36%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group