Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6319
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest nowy komendant

Środa, 19 stycznia 2022, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jest nowy komendant
Fot. WAC
Wczoraj (18.01) w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość objęcia stanowiska komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej przez brygadiera Andrzeja Cioska. Jednocześnie obowiązki jego zastępcy powierzono dotychczasowemu dowódcy JRG 1 bryg. Michałowi Jeremence.

Podczas uroczystego apelu bryg. Andrzej Ciosk odebrał akt nominacji na stanowisko komendanta miejskiego PSP z rąk dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Marka Kamińskiego. Od licznych gości nowo nominowani komendanci usłyszeli wiele życzeń powodzenia w kierowaniu jedną z największych dolnośląskich jednostek straży pożarnej. Wyrażano nadzieję, że będą kontynuowali drogę rozwoju komendy, którą wdrażał zmarły 20 listopada ubiegłego roku poprzedni komendant miejski PSP st. bryg. Radosław Fijołek.

To wyjątkowy dzień nie tylko dla jeleniogórskiej straży pożarnej, ale też dla mnie indywidualnie jest to bardzo uroczysty moment nie tylko w życiu służbowym ale i prywatnym – mówi bryg A. Ciosk. - Hołduję, podobnie jak i moi poprzednicy zasadzie, że jeżeli coś działa dobrze i funkcjonuje to należy to kontynuować. Więc nie będzie żadnych rewolucji, ale dalsza praca, aby komenda służyła na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu oraz odwiedzających nas turystów. Mam oczywiście różne pomysły na rozwój jednostki. Chciałbym, aby w dalszym ciągu rozwijała się współpraca transgraniczna ze strażakami z Czech. W tym roku chcemy zakupić nowy pojazd ratowniczo - gaśniczy do gaszenia pożarów lasów. Chcemy też wybudować nowy posterunek PSP, najprawdopodobniej w Karpaczu.

Andrzej Ciosk związany jest z pożarnictwem od 2000 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w 2005 roku podjął służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Początkowo w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a od roku 2006 w sekcji kontrolno-rozpoznawczej. W latach 2007-2017 pełnił funkcję oficera prasowego Komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. Od 2010 roku związany z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 jako zastępca dowódcy JRG, następnie od 2015 roku na stanowisku dowódcy JRG. W 2017 roku powołany został na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
W trakcie swojej służby odznaczony przez Prezydenta RP brązowym medalem Za Długoletnią Służbę, brązową odznaką ministerialną Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz brązowym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Twoja reakcja na artykuł?

24
56%
Cieszy
6
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
12
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group