Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6915
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonka.com wśród Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc

Piątek, 5 grudnia 2014, 9:59
Aktualizacja: Niedziela, 7 grudnia 2014, 8:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jelonka.com wśród Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc
Fot. Angela
Podczas wczorajszej (4.12) IV Karkonoskiej Biesiady Integracyjnej "Spotkajmy się mimo wszystko" redakcja Jelonki.com otrzymała statuetkę i tytuł Ambasadora Ludzi Otwartych Serc. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w tym roku przyznał sześć takich nagród za „szczególną troskę i zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością”. – Kto dziękuje, ten dwa razy prosi – mówił Stanisław Szubert, prezes KSON–u, który dziękując za dotychczasowe działania – prosił o więcej.

W tym roku statuetki z tytułem oraz wyjątkowym dzwonkiem odebrali: ks. Marian Matula czyli Ksiądz Kubek, w imieniu Rotary Club - Jelenia Góra nagrodę odebrał prezydent Wiktor Marconi, w imieniu Rotary Club - Karpacz Karkonosze - prezydent Artur Muckus, w imieniu Rotary Club - Jelenia Góra – Cieplice – prezydent Wojciech Jurdyga, a w imieniu Telewizji Dami – prezes Krzysztof Błażejczyk. Dla redakcji Jelonki.com nagrodę odebrali: red. naczelna Bożena Bryl – Chrząszcz oraz wydawcy: Marek Tkacz i Wiktor Marconi.

- Jesteśmy zaszczycenie tym tytułem, bo jest on dla nas nie tylko wyjątkowym wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem do kontynuowania działalności na rzecz osób niepełnosprawnych – mówił Marek Tkacz. – Mogę zapewnić, że nadal będziemy wspierać Państwa działania i pomagać, jak potrafimy najlepiej – dodał.

Było to już drugie rozdanie tytułów Ambasadora Ludzi Otwartych Serc przez KSON. W minionym roku otrzymali je: Jerzy Owsiak oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Bartosz Kamuda i Kazimierz Klimek.

Tegoroczną uroczystość rozdania nagród poprowadził Paweł Gluza, sekretarz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, a laudacje dla nagrodzonych odczytał aktor: Jarosław Góral.

W części artystycznej uroczystości dla uczestników zagrali: Mikolaj Bakhur z Ukrainy, który m.in. dzięki pomocy KSON-u pozostał w Jeleniej Górze i rozpoczął tutaj studia.

- Dziękuję za okazane mi serce i pomoc – mówił Mikolaj tuż przed występem. Drugim artystą, który zaprezentował się na scenie był Piotr Barszczewski - gitarzysta, DJ i animator zabaw Karkonoskiej Biesiady Integracyjnej.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych osób niepełnosprawnych współpracujących z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych, a także radnych.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group