Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6741
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jeleniogórzanin nominowany do tytułu „Samarytanin roku 2014”

Wtorek, 17 marca 2015, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Polska: Jeleniogórzanin nominowany do tytułu „Samarytanin roku 2014”
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zbigniew Ładziński został nominowany do tytułu „Samarytanin roku 2014”. Uroczysta gala wręczenia wyróżnień XI edycji plebiscytu odbędzie się już w piątek (20.03) w Auli Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Uroczystość poprowadzi Lidia Jazgar.

Kandydatów do tytułu „Samarytanin roku” zgłaszano z całej Polski. Z Jeleniej Góry nominowany został Zbigniew Ładziński, który od ponad 20. lat jest radnym i swoją samorządową dietę przekazuje na cele społeczne i charytatywne. Jest też założycielem i pierwszym prezydentem Rotary Clubu Jelenia Góra. Aktywnie uczestniczy w życiu swojej cieplickiej Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia. Jego firma wykonała i ustawiła olbrzymi Krzyż Milenijny na Dziwiszowskim Wzgórzu.

Z. Ładziński sfinansował również rekonstrukcję 300-letniego zegara wmontowanego w sklepienie Kościoła Łaski w Jeleniej Górze. Obecnie przewodniczy Stowarzyszeniu Potrzebującym i Pomagającym "RAZEM" w Jeleniej Górze. Otrzymał wiele odznaczeń państwowych i rzemieślniczych oraz wyróżnień przez wiele organizacji społecznych. Za swoją działalność charytatywną został uhonorowany Pierścieniem Milenijnym Archidiecezji Wrocławskiej. W 1997 roku został wybrany na Człowieka Roku Województwa Jeleniogórskiego. W tym roku odebrał medal „Zasłużony dla Gospodarki Narodowej Rzeczpospolitej”.

Plebiscyt „Samarytanin roku 2014” odbywa się pod honorowym patronatem kardynała Stanisława Dziwisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group