Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9847
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska rozbójniczka i spółka przed sądem

Sobota, 16 stycznia 2016, 8:12
Aktualizacja: Niedziela, 17 stycznia 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Jeleniogórska rozbójniczka i spółka przed sądem
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
24–letnia Oliwia W. podstępnie zwabiła Michała M. prosząc go o podwiezienie samochodem, a jej koledzy: 26–letni Jakub K., 44–letni Artur W. i trzeci nieznany mężczyzna pobili go, wyrzucili z auta, a następnie odjechali mitsubishi będącym własnością poszkodowanego – mowa o rozboju, do którego doszło w maju 2015 roku w Jeleniej Górze. Obecnie tą sprawą zajmuje się jeleniogórski sąd okręgowy. Oskarżonym grozi od 3 lat do 15 lat więzienia. Najbliższa rozprawa odbędzie się 25 stycznia br.

Jak ustaliła prokuratura, kilka dni przed rozbojem Jakub K. zadzwonił do swojego kolegi Artura W. i poprosił go o pomoc w odzyskaniu 1,5 tys. zł, które Michał M. miał mu wcześniej ukraść. 19 maja czwórka znajomych spotkała się przy ul. Mickiewicza w Jeleniej Górze i ułożyła plan działania. Oliwia W. zadzwoniła do Michała M. i poprosiła go o podwiezienie. Kiedy poszkodowany przyjechał po nią, Oliwia W. wsiadła na przednim siedzeniu pasażera, a z tyłu wsiedli trzej mężczyźni, którzy grożąc kazali mu jechać na zabobrzański wiadukt. Na nim Artur W. wysiadł z auta, otworzył drzwi kierowcy i uderzył Michała M. kastetem w twarz. Oliwia W. natomiast podała Michałowi M. dwie kartki do spisania oświadczeń: przyznania się do kradzieży pieniędzy, zobowiązaniu do oddania 1,5 tys. zł w ciągu siedmiu dni oraz przekazaniu samochodu marki mitsubishi w zastaw długu, a w razie niespłacenia zobowiązania – do przekazania auta na rzecz Jakuba K. Po zajściu mężczyźni wyciągnęli Michała M. z samochodu i zmusili go, by usiadł z tyłu pomiędzy Jakubem K. i drugim nieznanym mężczyzną. Obaj pilnowali go, by nie uciekł. Z portfela ukradli mu 50 zł, dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu, a także ubezpieczenie auta i ubrania. Łącznie z samochodem wszystko to było warte około 10 tys. zł. Następnie sprawcy zatankowali auto i ruszyli w kierunku Karpacza, po drodze zniszczyli telefon poszkodowanego i wyrzucili Michała M. z auta w okolicy zjazdu na Miłków.

Oliwia W. i Jakub K. nie przyznają się do winy. Nie przeczą, że 19 maja 2015 roku jechali z Michałem M. samochodem, ale twierdzą, że w chwili pobicia go przez Artura W. odeszli od pojazdu na tyle daleko, by nic nie widzieć i nie słyszeć. Natomiast Artur W. początkowo nie przyznawał się, ale w sierpniu br. zmienił zeznania, potwierdził rozbój, ale wypiera się, że użył kastetu.

Trójka oskarżonych o „dokonanie rozboju na Michale M. i działanie z góry powziętym zamiarem w celu osiągnięcia korzyści majątkowych” jest dobrze znana wymiarowi sprawiedliwości. Oliwia W., matka trzyletniego dziecka, była już wielokrotnie skazywana za przestępstwa przeciwko mieniu, kradzieże czy kradzieże z włamaniem. Jakub K. odpowiadał za rozboje, a Artur W. za przemyt ludzi na terenie Węgier, przymus, wywieranie nacisku, nękanie, molestowanie, agresję psychiczna i fizyczną, a także spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo Artur W. odpowiada za pobicie przy ul. Pijarskiej w Jeleniej Górze w nocy z 25 na 26 kwietnia 2015 roku Mateusza M. teleskopową pałką, którą połamał mężczyźnie żuchwę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
121
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group