Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 6778
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Giełda Fantastyki - relacja i foto

Piątek, 17 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 16:38
Autor: DZ
Jelenia Góra: Jeleniogórska Giełda Fantastyki - relacja i foto
Fot. DZ
W sobotę 11 grudnia 2004 w ODK odbyła się „Jeleniogórska Giełda Fantastyki” zorganizowana przez tamtejsze stowarzyszenie miłośników fantastyki „KFF” (Karkonoska Frakcja Fantastyki), które założycielem i urzędującym prezesem jest Łukasz Stawowczyk. Wystawa przyciągnęła miłośników fantastyki w bardzo dużym przedziale wiekowym. Wiek nie miał tutaj jednak żadnego znaczenia, najważniejsze było aby czuć klimat.

Na giełdzie zajmowano się nie tylko sprzedażą ale również wszelkiego rodzaju wymianami. Na stoiskach można było nabyć podręczniki oraz dodatki do gier fabularnych, liczne systemy gier karcianych oraz innego rodzaju gadżety jak np.: wielościenne kostki do gry, figurki oraz specjalnie przeznaczone do nich farby. Tego typu rzeczy były do nabycia przy stoisku firmy „BARD”, którego przedstawiciele przybyli do nas z wizytą specjalnie z Wrocławia. Nie było to jedyne stoisko, gdzie można było nabyć głównie książki oraz komiksy związane z sf i fantasy. Dużą popularnością cieszyły się systemy bitewne (figurki), zwłaszcza wśród najmłodszych fanów oraz gry karciane. W trakcie trwania giełdy oprócz kupna, sprzedaży oraz wymian można było również przeprowadzać różnego rodzaju rozgrywki. Dużą uwagę miłośników systemów karcianych przyciągnęły dwa nowe, które były prezentowane na sobotnim spotkaniu. Były to: „WARS” oparty częściowo na zasadach legendarnego systemu o nazwie „STAR WARS” oraz „WAR CRY” stworzony w oparciu o realia kultowej gry fabularnej „WARHAMMER”. Oprócz tego, że karty te można było tam nabyć bez żadnych przeszkód to dodatkowo sprzedawcy z „BARD’A” tłumaczyli wszystkim zainteresowanym zasady gry. Zostały do tego celu utworzone po dwie talie kart dzięki którym co niektórzy mogli spróbować swoich sił w tych grach. Dominującym jednak systemem karcianym wśród jeleniogórskich fanów jest nadal „Magic The Gathering” wokół którego kręciła się duża część graczy.

Przez cały czas trwania spotkania fani dopisywali, ani przez chwilę nie wiało nudą Zostało ono bardzo dobrze przygotowane, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwali członkowie oraz sam prezes klubu. Była to pierwsza tego typu giełda w Jeleniej Górze ale miejmy nadzieję, że nie ostatnia. Więcej szczegółowych informacji dotyczących KFF znajdziecie na stronie www.kff.jelenia.prv.pl . Osobom zainteresowanym kupnem podręczników, kart lub innych gadżetów polecam także stronę wydawnictwa BARD - www.bard.pl .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group