Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 5245
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra: Pięciolatka ważnych inwestycji

Środa, 11 listopada 2015, 10:39
Aktualizacja: 10:43
Autor: UM
Jelenia Góra: Jelenia Góra: Pięciolatka ważnych inwestycji
Fot. Archiwum
– Wchodzimy w okres uszczegóławiania programu największych inwestycji w Jeleniej Górze w okresie do 2020 roku – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Wstępnie przymierzamy się do prac, które w tym okresie kosztować będą ponad 200 mln zł, a mamy szanse pozyskać co najmniej ok. 140 mln zł – podkreśla.

Indeks takich zadań jest bardzo obszerny, ale do największych, mających największe znaczenie (a z reguły także – najkosztowniejszych, choć nie zawsze, bo zdarza się, że drobne prace przynoszą odczuwalne korzyści społeczne) należą m.in.: budowa obwodnicy Maciejowej, remont wiaduktu kolejowego w Goduszynie, mostu nad Wrzosówką w Cieplicach, łącznika ulic Fortecznej i Kopernika na zapleczu Rynku, „wózkostrada” w centrum, przebudowa i modernizacja Teatru im. C.K. Norwida, adaptacja i modernizacja „Pałacyku” na Zabobrzu, przedszkola z oddziałem żłobkowym na Zabobrzu, basenu przy jednej ze szkół.

- Nie chcę wymieniać wszystkich zadań, bo jest ich wiele – powiedział M. Zawiła – a też nie chcę przesądzać, które są najpilniejsze, bo nie tylko od tego zależy kolejność podejmowania prac. Dobrym przykładem są remonty ulic – nie zawsze możemy remontować akurat tę, która jest w gorszym stanie, choćby dlatego, że muszą wcześniej przeprowadzić tam swoje roboty gazownicy, czy „Wodnik” – powiedział prezydent.

- Ta pięciolatka ma długi indeks zadań do realizacji i myślę, że wszystkie zostaną podjęte, choć pewnie nie wszystkie ukończone, bo – choćby idea hali widowiskowo-sportowej – jest dziś na etapie prac studialnych. Czyli wiadomo, że będzie realizowana, ale musi przejść cały proces, jaki przypisany jest znaczącym inwestycjom – wyjaśnia Marcin Zawiła.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
967
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group