Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5608
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra: Pięciolatka ważnych inwestycji

Środa, 11 listopada 2015, 10:39
Aktualizacja: 10:43
Autor: UM
Jelenia Góra: Jelenia Góra: Pięciolatka ważnych inwestycji
Fot. Archiwum
– Wchodzimy w okres uszczegóławiania programu największych inwestycji w Jeleniej Górze w okresie do 2020 roku – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Wstępnie przymierzamy się do prac, które w tym okresie kosztować będą ponad 200 mln zł, a mamy szanse pozyskać co najmniej ok. 140 mln zł – podkreśla.

Indeks takich zadań jest bardzo obszerny, ale do największych, mających największe znaczenie (a z reguły także – najkosztowniejszych, choć nie zawsze, bo zdarza się, że drobne prace przynoszą odczuwalne korzyści społeczne) należą m.in.: budowa obwodnicy Maciejowej, remont wiaduktu kolejowego w Goduszynie, mostu nad Wrzosówką w Cieplicach, łącznika ulic Fortecznej i Kopernika na zapleczu Rynku, „wózkostrada” w centrum, przebudowa i modernizacja Teatru im. C.K. Norwida, adaptacja i modernizacja „Pałacyku” na Zabobrzu, przedszkola z oddziałem żłobkowym na Zabobrzu, basenu przy jednej ze szkół.

- Nie chcę wymieniać wszystkich zadań, bo jest ich wiele – powiedział M. Zawiła – a też nie chcę przesądzać, które są najpilniejsze, bo nie tylko od tego zależy kolejność podejmowania prac. Dobrym przykładem są remonty ulic – nie zawsze możemy remontować akurat tę, która jest w gorszym stanie, choćby dlatego, że muszą wcześniej przeprowadzić tam swoje roboty gazownicy, czy „Wodnik” – powiedział prezydent.

- Ta pięciolatka ma długi indeks zadań do realizacji i myślę, że wszystkie zostaną podjęte, choć pewnie nie wszystkie ukończone, bo – choćby idea hali widowiskowo-sportowej – jest dziś na etapie prac studialnych. Czyli wiadomo, że będzie realizowana, ale musi przejść cały proces, jaki przypisany jest znaczącym inwestycjom – wyjaśnia Marcin Zawiła.

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group