Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3571
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Jedzenie i muzyka z Rosji

Wtorek, 22 lipca 2008, 16:30
Aktualizacja: Wtorek, 29 lipca 2008, 15:42
Autor: Mar
Dni muzyki operowej oraz kuchni rosyjskiej w Hotelu Relaks w Karpaczu potrwają od najbliższej niedzieli do 10 sierpnia. W tym czasie organizatorzy zapowiadają szereg wydarzeń muzyki klasycznej.

Inauguracyjny koncert odbędzie się 27 lipca o godzinie 20. I nazywa się "Słowiańskie głosy i melodie" . Będą to pieśni i arie polskie, czeskie i estońskie; romanse podmoskiewskie, rosyjskie pieśni popularne i ludowe. Śpiewać będą młodzi śpiewacy operowi z europejskich szkół i teatrów muzycznych przy akompaniamencie fortepianu

31 lipca w czwartek, o godzinie 20 "Mozart i Salieri" - spektakl operowy w reżyserii Andreja Cvetkova do muzyki M. Rimskiego-Korsakova w rockowej transkrypcji. Wykonawcami będą artyści z Moskiewskiego Teatru Muzycznego "Opera-Gothic”

W poniedziałek, 4 sierpnia o godzinie 20 „Duch Gór z nimfami w pięciolinii” - wieczór operowy w ramach festiwalu - Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2008. Arie i duety z oper o karkonoskim Duchu Gór oraz arie operowe kompozytorów włoskich, rosyjskich, francuskich i niemieckich wykonają studenci kursu wokalnego prof. Ingrid Kremling z Hamburga.

W piątek 08. sierpnia o godzinie 20 kolejny koncert w ramach festiwalu Muzyczny Ogród Liczyrzepy 2008 zatytuowany „W Krainie Opery... Ducha Gór” Podzielony na trzy części i tak w pierwszej zabrzmią szlagiery muzyki operowej (Mozart, Rossini, Verdi, Puccini, Gunod, Bizet); w drugiej arie i duety z oper o karkonoskim Duchu Gór (Weber, Flotow, Sommer); w trzeciej pieśni i arie operowe kompozytorów słowiańskich (Borodin, Glinka, Czajkowski, Mussorgski, Rimski-Korsakov, Moniuszko, Chopin, Dworzak)
Wykonawcami będą studenci polsko-niemieckiego kursu wokalnego prof. Jerzego Knetiga z Warszawy.

Na zakończenie w niedzielę 10 sierpnia, prawdziwy maraton muzyczny. O godzinie 17. "Muzyczny ogród Liczyrzepy" - kameralny młodzieżowy spektakl operowy oparty na fragmentach zapomnianych oper o karkonoskim Duchu Gór. Natomiast o 20. „Cza-Cza: od Cza-jkowskiego Po Cza-stuszkę” - hity rosyjskiej muzyki operowej i popularnej (arie, pieśni i romanse) wykonają soliści śpiewacy, artyści scen Moskiewskich.

Organizatorzy zapewniają ucztę muzyczną oraz kulinarną. Szczegółowe informacje w recepcji Hotelu Relaks, ul. Obrońców Pokoju 4, Karpacz; tel. 075-648 06 50, fax. 075-648 06 53 Więcej szczegółów na www.hotel-relaks.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group