Wtorek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 8272
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat jeleniogórski: Zagłosuj na dolinę pałaców i ogrodów

Poniedziałek, 19 października 2009, 8:08
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2016, 13:50
Autor: Mar
powiat jeleniogórski: Zagłosuj na dolinę pałaców i ogrodów
Fot. FDPiO
Do 9 listopada trwa internetowe głosowanie w konkursie portalu turystycznego www.otowakacje.pl na najlepszy produkt turystyczny roku 2009. Jeleniogórska propozycja spośród 36 atrakcji w całej Polsce zajmuje wysokie, 4 miejsce. Zwycięski produkt będzie przez cały najbliższy rok reklamowany na wszystkich stronach i w materiałach należących do Allegro.

- To są dla nas bardzo ważne chwile – mówi prezes fundacji Dolina Pałaców i Ogrodów, Krzysztof Korzeń – Dolnośląska Organizacja Turystyczna nominowała nas do konkursu najlepszy produkt turystyczny w Polsce. W najbliższy czwartek, w Poznaniu, podczas targów turystycznych, zostaną ogłoszeni zwycięzcy. Nie ukrywam, że liczymy na wysokie miejsce. Jednocześnie trwa plebiscyt portalu należącego do Allegro. Jeśli tam, zdobylibyśmy 1 miejsce, to byłaby dla nas wielka sprawa. Dlatego apeluję do wszystkich którym lokalne sprawy są bliskie, o oddawanie głosów. Na razie na pierwszym miejscu jest zamiennie Poznań z oszczędną propozycją „Poznań za pół ceny” i „Międzyrzecki rejon umocniony”.

To na pewno doskonałe propozycje, ale czy „Dolina Pałaców i Ogrodów kotliny jeleniogórskiej” nie jest równie dobrym produktem? Przez ostatnie dziesięć lat twórcy tej propozycji wykonali olbrzymią pracę. Właściciele pałaców, miłośnicy regionu, władze samorządowe i tysiące osób, które wiedzą, jakim potencjałem dysponujemy. Na terenie kotliny jeleniogórskiej mamy 29 zamków i pałaców. To największe zgrupowanie takich obiektów w Europie na tak małym obszarze.

- Ale to ni tylko liczba obiektów ma znaczenie – twórcy doliny, niemieccy arystokraci, zaaranżowali wykorzystali cały teren, lasy, łąki, punkty widokowe, do stworzenia jednego wielkiego kompleksu romantycznego. W tej skali nie zrobiono tego nigdzie indziej w Europie. To nasza spuścizna którą powinniśmy wykorzystać dla naszego dobra, obecnych mieszkańców tych terenów – apeluje K. Korzeń.

Dolina Pałaców i Ogrodów została w tym roku uznana przez marszałka województwa dolnośląskiego za jeden z 10 szlaków turystycznych o znaczeniu regionalnym, obok Szlaku Zamków Piastowskich czy Szlaku Cysterskiego. Obok Karkonoszy, które ściągają do nas największą liczbę turystów, staje się dolina drugim magnesem dla wędrowców z całego kraju i zza granicy.

Głosowanie jest kilkustopniowe. Po wybraniu Doliny Pałaców i Ogrodów trzeba podać imię, nazwisko, adres mailowy i uzasadnić swój wybór. Następnie trzeba wejść na pocztę elektroniczną, której adres podaliśmy i nacisnąć link który dotarł na naszą skrzynkę. Wtedy dopiero nasz głos zostanie zaliczony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group