Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 10698
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień Kultury Japońskiej w Empiku

Piątek, 19 września 2008, 16:13
Aktualizacja: 16:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Dzień Kultury Japońskiej w Empiku
Fot. Mar
Uczestnicy warsztatów poświęconych kulturze japońskiej, które odbędą się w Empiku w najbliższy poniedziałek (22.09) o godzinie 16.00 będą mieli okazję zobaczenia tradycyjnego japońskiego kimona, japońskich fotografii i kreskówek, a także pokazu Aikido. Nie zabraknie też niespodzianek dla smakoszy japońskiej kuchni.

Gościem honorowym podczas „Dnia Kultury Japońskiej” będzie Tomoko Nagahama, Japonka pochodząca z miasta Aomori na wyspie Honsiu. Wystąpi ona w tradycyjnym japońskim kimono, opowie o kulturze swojej ojczyzny i poprowadzi warsztaty japońskiej kaligrafii. Podczas spotkania będzie też okazja do obejrzenia fotografii z Japonii, zobaczenia japońskich kreskówek (mange i anime) i czasopism w języku mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, a także skosztowania sushi i parzonej w tradycyjny sposób zielonej herbaty.
Po godzinie 16.15 rozpocznie się pokaz Aikido w wykonaniu członków klubu Wojciecha Głogowskiego oraz Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido – mówi Marcin Nowakowski.
Wszystko to odbędzie się przy dźwiękach japońskiej muzyki. Dodatkową atrakcją podczas Dnia Kultury Japońskiej będzie otwarcie wystawy rysunków, szkiców i grafik dotyczących Jeleniej Góry i okolic, autorstwa Tomoko Nagahamy. Na zakończenie dnia kultury japońskiej odbędzie się konkurs, w którym nagrody ufundowała szkoła językowa Experience Education z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group