Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 12740
Zalogowanych: 106
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Jechał wężykiem, chciał dać łapówkę

Środa, 23 lipca 2008, 20:54
Aktualizacja: 21:01
Autor: TEJO
Kompletnie pijany kierowca próbował przekupić policjantów, aby odstąpili od czynności służbowych, kiedy złapali go na gorącym uczynku prowadzenia auta po wypiciu alkoholu.

Doszło do tego w Lubaniu. Policjantów zaintrygował pojazd marki Hyundai, który poruszał się wężykiem po ulicach miasta.

Po zatrzymaniu auta do kontroli policjanci sprawdzili trzeźwość jego kierowcy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kiedy policjanci przystąpili do sporządzania dokumentacji służbowej w związku z ujawnionym przestępstwem, mężczyzna zaproponował im 200 złotych łapówki i poprosił, by go puścili wolno.

Stróże prawa okazali się nieugięci i zatrzymali pijaka do dyspozycji prokuratury, która wszczęła śledztwo w sprawie próby przekupstwa funkcjonariuszy na służbie. A kierowca napytał sobie podwójnej biedy. Opowie przed sądem za jazdę na dwóch gazach oraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

W pierwszym przypadku zagrożenie karą wynosi dwa lata, zaś w drugim - do 5 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
592
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group